Modne wnętrze mieszkania: aranżacja w miejskim stylu z cegłą na ścianie

2015-09-11 19:07

Wnętrze mieszkania jest urządzone modnie i wygodnie. Aranżacja wnętrz w miejskim stylu odznacza się dbałością o dobrą jakość materiałów i wyposażenia. Dekoracyjna ściana z cegieł nadaje klimatu części dziennej, którą tworzy salon z kuchnią.

Spis treści

  1. Wnętrza mieszkań: nowoczesny styl miejski
  2. Aranżacja wnętrza z cegłą na ścianie
  3. Wnętrze mieszkania: kuchnia z salonem

Właścicielka swoje pierwsze mieszkanie urządziła w miejskim stylu. W aranżacji wnętrza mieszkania zadbała przede wszystkim o dobrą jakość materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia. Teraz przyszedł czas na najprzyjemniejszy etap – dekorowanie wnętrza mieszkania! Projekt wnętrz: Agata Abramczuk-Frątczak, Marta Drzymała, pracownia MADAMA, www.madama.pl.

Wnętrza mieszkań: nowoczesny styl miejski

Nowoczesny blok stoi w miejscu, w którym przechodzi granica między Śródmieściem a Wolą. Jak opowiada właścicielka mieszkania, to fragment miasta pełen kontrastów. Z jednej strony stare bloki z lat 60., z drugiej - zabudowa z lat. 90 i ekskluzywny hotel. Starzy mieszkańcy dzielnicy, obok nowi i turyści. W urządzaniu pierwszej samodzielnej przestrzeni wnętrza mieszkania pomagała właścicielce cała rodzina. Architektki zaproponowała siostra, która w internecie znalazła porfolio pracowni projektowania Madama. Gdy pani domu wyjechała na dłużej zagranicę, nad remontem czuwali rodzice. Nie ominęło jej jednak podejmowanie kluczowych decyzji, nad całością prac związanych z urządzaniem wnętrza mieszkania czuwała mailowo. - Najważniejsze w aranżacji wnętrza mieszkania było połączenie salonu z kuchnią, tak aby mieszkanie zyskało więcej przestrzeni. W tym celu zlikwidowano jedną ścianę. Od początku było też wiadomo, że w mieszkaniu potrzebna jest duża garderoba, ponieważ docelowo mieszkanie było projektowane dla właścicielki oraz współlokatorki – wspomina architektka Marta Drzymała.

Aranżacja wnętrza z cegłą na ścianie

Młoda właścicielka mieszkania marzyła o ceglanej ścianie w salonie i wielu kolorowych dodatkach, którymi mogłaby z czasem uzupełniać wnętrze mieszkania. By spełnić jej oczekiwanie, projektantki zadbały o uniwersalną bazę w aranżacji wnętrz: konsekwentną kolorystykę w całym wnętrzu mieszkania, podłogę z naturalnej deski dębowej olejowanej na biało, proste meble. Na dekoracyjnej ścianie w salonie zastosowały klinkier w kolorze jasnej cegły. Większość mebli do mieszkania została wykonana na specjalne zamówienie. Głównym zamiarem projektantek w urządzaniu wnętrza mieszkania było łączenie ze sobą naturalnych, ponadczasowych materiałów z uniwersalnym wyposażeniem. Stąd także inwestycja w lodówkę Smeg w miętowym kolorze – kultowe urządzenie w stylu vintage, które nigdy nie wyjdzie z mody. Właścicielka docenia to, że wszystkie zaproponowane przez Agatę Abramczuk-Frątczak i Martę Drzymałę rozwiązania mają charakter otwarty i pozwalają na wiele modyfikacji w wystroju wnętrza mieszkania. Aktualnie pani domu jest na etapie dekorowania wnętrz i zapełniania ścian sztuką. Nie śpieszy się jednak, bo chce, aby wnętrze mieszkania systematycznie „rozwijało się” razem z nią.

Wnętrze mieszkania: kuchnia z salonem

Otwarta kuchnia we wnętrzu mieszkania to centrum domowego życia, ale też kulinarne laboratorium. Kipiące garnki czy pryskająca oliwa sprawiają dużo problemów podczas czyszczenia. Dlatego ściana przy płycie grzejnej musi być odpowiednio zabezpieczona. Możemy na niej zastosować gres dużego formatu, ułatwi to na pewno czyszczenie fug. Wybór szlachetnego kamienia jako kontynuacja przejścia blatu kuchennego na ścianę będzie wersją luksusową. Ciekawym pomysłem na wykończeie ściany nad blatem w kuchni połączonej z salonem jest szkło, które można zabarwić na dowolny kolor lub nadrukować na nim grafikę. To rozwiązanie nie tylko efektowne, ale i funkcjonalne – do czyszczenia wystarczy płyn do okien. Radzimy wybierać materiały, które ułatwią życie i będą eliminować stres związany ze sprzątaniem, szczególnie jeśli w swoim mieszkaniu zdecydowaliśmy się na kuchnię otwartą. W prezentowanej na zdjęciach kuchni odcień drewna stołu jest konsekwentnie dobrany do kuchennego blatu. Industrialne lampy przełamują ciemną kolorystykę górnych szafek kuchennych. Ścianę zabezpiecza lakierowane szkło. Biała kuchnia polskiej marki Pan Poppi to pomysł projektantek. Zabudowa stoi na kolorowych nóźkach, które można dowolnie dobierać u producenta. Kilka elementów wyposażenia wnętrza jest w pastelowym odcieniu mięty - takim samym jak lodówka Smeg.