Grzejniki przestały być pomijane przy aranżacji wnętrza - obecność ich wdzięcznej formy stanowi dziś powód do dumy. Ich proste formy świetnie wpisują się w modernistyczne wnętrza, tworząc spójną całość. Idealnie odnajdują się w przestrzeniach o charakterze nowoczesnym, minimalistycznym oraz loftowym.

Modne grzejniki : w aranżacji loftu

Przestrzenie o charakterze industrialnym są nieustanną inspiracją dla projektantów i zwolenników niebanalnego designu. Polskie lofty to często zaadaptowane poddasza starych kamienic lub przestronne mieszkania wykończone w wysokim standardzie. Modę na industrialne wnętrza zawdzięczamy amerykańskim artystom lat 60., którzy zasiedlali opustoszałe fabryki, tworząc w nich przytulne mieszkania.

Sprawdź także: ciepło w domu - jakie wybrać grzejniki >>>

W loftach ważną rolę grają nieotynkowane ceglane mury, stalowe elementy konstrukcji czy drewniane stropy dachów. Istotnym elementem ich wyposażenia są geometryczne grzejniki, które ciekawą formą i nietuzinkowym kolorem spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających właścicieli. Coraz częściej w nowoczesnych loftach zobaczyć można jak surowy minimalizm łączy się z kolorem. Estetyczne grzejniki w rzadko spotykanych kolorach, np. czekoladowym lub czarnym, stanowią unikatowy element wystroju wnętrz wpisując się jednocześnie w jego styl. Dlatego aranżując industrialne mieszkanie warto poznać grzejniki marki Purmo wyróżniające się efektowną formą. Ze względu na wysoką moc grzewczą, dedykowane są do wysokich pomieszczeń z dużymi oknami.  Na tle charakterystycznej dla tego stylu betonowej ściany, grzejnik ozdobny Kos V będzie stanowił prawdziwe dzieło sztuki. Niezwykłe efekty pozwala uzyskać wersja wykończenia „inox” z przednią płytą wykonaną ze stali nierdzewnej. Świetnie komponuje się wówczas z industrialnymi elementami wystroju wnętrza, np. metalowymi meblami, lodówką, telewizorem, sprzętem muzycznym.

Modne grzejniki : minimalistyczny design

Swobodna aranżacja grzejników w nowoczesnych wnętrzach jest możliwa, dzięki ich wdzięcznej formie. Ich minimalistyczny styl doskonale koresponduje z charakterem całego wnętrza, a odważny kolor dodaje mieszkaniom charakteru. Charakteryzujące się minimalistycznym designem, pionowe grzejniki firmy Purmo, pozwalają wykorzystać wąską powierzchnię ścian. Do mieszkania w stylu minimalistycznego industrializmu doskonale pasuje grzejnik Tinos V. Jego geometryczna forma oraz doskonale proste krawędzie sprawiają, że wspaniale prezentuje się na surowej, ceglanej ścianie. Ozdobny panel czołowy oraz osłony boczne tworzą jeden spójny element, dzięki czemu monolitowa bryła grzejnika wygląda wyjątkowo efektownie w przestrzeni żelaznych filarów i belek. Kuszą projektantów nie tylko swoim wyjątkowym designem, ale też możliwością wyboru dowolnego koloru z bogatej palety RAL. Ciekawe formy dostępnych na rynku grzejników, sprawiają że są one coraz chętniej eksponowane w mieszkaniach. Nie tylko pełnią swoją funkcję - stały się unikalnym elementem wystroju wnętrza.