Myślicie, że w nowoczesnej aranżacji wnętrz wszystko musi być idealnie zgrane, dopasowane do siebie i uporządkowane? Otóż nie! Wnętrze według projektu Pracowni Projektowej Siedem jest dowodem na to, że odważne desenie i wzory oraz pozorne niedopasowanie materiałów może dać niesamowity efekt. Oto ciekawy projekt wnętrz, w którym wykorzystano inetersujące wzory i kolory.

Nowoczesna aranżacja wnętrz z motywem przewodnim: kropki i kwiaty

Projekt wnętrza mieszkania o powierzchni 43 mkw pomimo niewielkiego metrażu sprawia wrażenie wnętrza niezwykle przestronnego. Dodatkowo, w celu optycznego powiększenia przestrzeni wyburzono część ścian i postawiono na otwarty plan mieszkania. Projektantka zdecydowała się na zostawienie starego, dębowego parkietu, a także drzwi do sypialni. Założeniem projektowym było stworzenie jasnego i optymistycznego wnętrza, które będzie charakteryzowało energiczność lokatorki i nieposkromioną chęć do życia. W aranżacji wnętrz postawiono na odważne desenie i wzory. Motywem przewodnim są czarne kropki, które zdominowały przestrzeń kuchni. Celem zrównoważenia wystroju, projektantka zaproponowała proste, białe meble do kuchni. Dopełnieniem kompozycji ściany w kuchni jest czarny cokół oraz ekran z motywem kwiatowym, który został nieco odsunięty od ściany. W ten sposób do odważnego wnętrza w kropki przemycono akcent kwiatowy.

Projekt wnętrz: czarno-białe wnętrze z żółtym akcentem

Nowoczesny projekt wnętrz salonu z kuchnią utrzymana jest w czarno-białej kolorystyce. Sprawia to, że całość tworzy spójną, nieco szaloną i inspirującą kompozycję. Białe fronty meblowe zostały wzbogacone delikatnym detalem. Nad płytkami w groszki, zdecydowano się na zamontowanie półki fornirowanej dębem. Subtelna zabudowa nie przytłacza niewielkiego wnętrza, a ponadto zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Białe fronty sprawiają, że meble są jedynie tłem dla aranżacji, jednocześnie pełniąc pożyteczną funkcję. Zabudowa od strony kuchni kryje w sobie lodówkę, a także piekarnik i szafkę na szkło. Od strony łazienki zaprojektowano zaplecze porządkowe wraz z pralką. Od strony części dziennej zaplanowano wielką, drewnianą kasetę, pełniącą rolę biblioteczki.

Nowoczesna aranżacja wnętrz: kreatywnie i pomysłowo

Przewodni motyw nowoczesnej aranżacji kuchni został powtórzony także w obudowie grzejnika. Otwory imitujące czarne grochy, będąc ozdobą przestrzeni zapewniają jednocześnie cyrkulację powietrza. Stół będący najważniejszym elementem części jadalnianej charakteryzuje prostota i minimalizm. Charakteru nadaje mu pomalowany na żywy kolor blat, który został przykryty bezpiecznym szkłem. Całości dopełniają stylowe czarne i białe krzesła. Projektantka zdecydowała się na ukrycie wejścia do łazienki za taflą szkła. Takie rozwiązanie optycznie powiększa wąski korytarz. Wejście do sypialni zostało wzbogacone w system schowków z wielkim nadrukiem, który został idealnie dopasowany do szklanych tafli drzwi przesuwnych. Dopełnieniem wnętrza części nocnej są białe ściany i oryginalne oświetlenie sufitowe.