Mieszkanie pełne światła w stylu skandynawskim

Styl skandynawski potrafi być chłodny i surowy. Jednak umiejętne wykorzystanie jasnych kolorów i materiałów naturalnych może sprawić, że powstanie przestrzeń przytulna, emanująca domową i przyjazną atmosferą. Zobaczcie jaki pomysł na mieszkanie dla rodziny mieli projektanci z pracowni Soma Architekci.

Mieszkanie w stylu skandynawskim
Mieszkanie w stylu skandynawskim
Mieszkanie w stylu skandynawskim
Mieszkanie w stylu skandynawskim
Mieszkanie w stylu skandynawskim

Ponad 130-metrowe mieszkanie znajduje się w sąsiedztwie warszawskiego Parku Szczęśliwieckiego. Należy do czteroosobowej rodziny z dwójką dzieci w wieku szkolnym. Właściciele mieszkania zwrócili się do projektantów z pracowni Soma Architekci, bo mieszkanie miało wyjątkowo niekorzystny układ komunikacyjny zaprojektowany w kształcie litery C z bardzo długim korytarzem, prowadzącym do części nocnej. Ponadto zależało im na wygospodarowaniu miejsca na piąty pokój.

Układ funkcjonalny, czyli wygoda mieszkania

Architektom udało się, zgodnie z oczekiwaniami, przeaaranżować zastany rozkład mieszkania i stworzyć wygodny układ funkcjonalny, odpowiadający wszystkim potrzebom przyszłych mieszkańców.  Na 130 m2 powstała przytulna część dzienna z salonem i wygodnym aneksem kuchennym (co było bardzo istotne dla pani domu, która lubi gotować dla bliskich), słoneczny przedpokój i korytarz z licznymi szafami i schowkami, a także 4 pokoje, po jednym dla każdego z członków rodziny oraz 2 łazienki – damska i męska.

Czytaj też: Szare mieszkanie w stylu skandynawskim


 Jasny salon w stylu skandynawskim

Fot. Materiały prasowe Soma Architekci

Styl skandynawski, czyli biała baza, jasne drewno i czarne dodatki

Właścicielka mieszkania, na początku współpracy, jasno określiła swoje preferencje dotyczące stylu aranżacji  – mieszkanie miało zostać zaaranżowane w stylu skandynawskim, a jako inspiracje posłużyły proste, monochromatyczne aranżacje przestrzeni mieszkalnych z północy Europy. Zgodnie z założeniami bazą wystroju wnętrz stała się jasna podłoga z szerokich, bielonych desek dębowych, białe ściany i fronty zabudów meblowych, wykonanych na zamówienie wg projektu architektów z pracowni Soma Architekci. Do tego tła konsekwentnie dobrano meble, lampy i dodatki, charakterystyczne dla wzornictwa z północy: dużo jasnego drewna, proste ceglane kafle, minimalistyczne żarówki. Aranżację przełamują graficzne akcenty koloru czarnego na ramach obrazów, luster i liniach stalowych mebli. Reszty dopełnia wpadające do mieszkania z trzech stron światło, którego mieszkańcy stanowczo nie chcieli ograniczać – dlatego na oknach nie znajdziemy żadnych dekoracji, poza prostymi roletami w sypialniach, spuszczanymi na noc.

Czytaj też: Styl skandynawski w mieszkaniu w kamienicy. Metamorfoza

Ocena: 0
Zdjęcia: Materiały prasowe Soma Architekci

POLECANE ARTYKUŁY