Miejski styl na Powiślu, czyli połączenie nowoczesności z paryską kamienicą

Projekt wnętrza mieszkania na warszawskim Powiślu przypomina apartament w starej paryskiej kamienicy z parkietem we francuską jodełkę, wysokimi listwami przypodłogowymi i sztukateriami. Natomiast salon połączony z kuchnią, przestrzeń i białe ściany to atrybuty współczesnych mieszkań.

Eleganckie wnętrze mieszkania na Powiślu
Eleganckie wnętrze mieszkania na Powiślu
Eleganckie wnętrze mieszkania na Powiślu
Eleganckie wnętrze mieszkania na Powiślu
Eleganckie wnętrze mieszkania na Powiślu

Aranżacja wnętrza apartamentu na warszawskim Powiślu łączy w sobie klimat starej kamienicy i klasycznych wnętrz ze sztukateriami oraz współczesnych przestrzeni - prostych i oryginalnych w formie. Właścicielka  mieszkania nazywa tę kompilację „stylem miejskim”. Autorem projektu wnętrz jest Filip Domagała z pracowni Domagła Design. Architekt zmodyfikował przestrzeń tak, by światło dzienne docierało do każdego fragmentu apartamentu. Zadbał też o oświetlenie sztuczne dobierając designerskie oprawy w całym mieszkaniu.

Aranżacja wnętrz: stonowana zabudowa w bieli i drewnie

Dzięki połączeniu salonu z kuchnią powstała przestronna przestrzeń pełna światła dziennego. Niczym nie zakłóca jej stonowana zabudowa  w bieli i drewnie, ozdobiona klasycznymi sztukateriami. Mimo, że kuchnia zajmuje sporą część otwartej przestrzeni dziennej jest praktycznie niewidoczna – zdradzają ją wyciąg i zlew. Przytulna wnęka przy tarasie, z okrągłym stołem i czterema różnymi krzesłami (każde z nich stało się już klasykiem designu), pełni rolę jadalni.  W części wypoczynkowej znalazły się jedynie szara sofa, fotel, pleciona pufa i stolik kawowy. Oprócz kanapy wszystkie elementy są mobilne.

Czytaj też: Czy mieszkanie w starej kamienicy jest dla każdego

 Mieszkanie na Powiślu

Fot. Ayuko Studio

Sypialnia połączona z łazienką

Architekt zadbał również o naturalne światło w strefie prywatnej mieszkania. Łazienkę z sypialnią łączy przeszklenie, sięgające sufitu. Na pierwszy rzut oka aranżacja sypialni wydaje się być utrzymana w duchu klasycznym. Jednak nietypowo, nieco nonszalancko, pomalowane ściany oraz asymetryczne oświetlenie przy łóżku wprowadzają do wnętrza nowoczesność.

Czytaj też: Przeszklenia we wnętrzach

 Mieszkanie na Powiślu

Fot. Ayuko Studio

Ocena: 0
Zdjęcia: Ayuko Studio

POLECANE ARTYKUŁY