Każdy od czasu do czasu potrzebuje w domu przejrzeć dokumenty czy wypełnić PIT. Czasem zdarza się,  że przynosimy pracę do domu i przydałoby się nam wygodne  miejsca do pracy w domu. Nie da się przecież cały czas rozkładać laptopa i dokumentów na stole. Warto więc wygospodarować stały kąt do pracy w domu. Do zorganizowania  takiego miejsca nie potrzebujemy ani dużo miejsca ani wielkiego funduszu. Wystarczą dwa koziołki, blat, wygodne krzesło i trochę miejsca. Jesli mamy możliwość, ustawmy wygodne biurko. Najlepiej jeśli uda nam się wygospodarować takie miejsce do pracy w domu, które można oddzielić od reszty pomieszczenia parawanem, wysoka rośliną czy inną optyczną przegrodą. Trudno bowiem skupić się gdy za plecami kręcą się inni domownicy, a z drugiej strony trudno też odpoczywać, jeśli cały czas widzimy stos nieprzejrzanych dokumentów na biurku.

Miejse do pracy w domu - nietypowe

Czasem uda się zorganizować takie miejsce do pracy w domu w … zamykanej szafie.  Kiedy jest coś do zrobienia otwieramy drzwi szafy, dostawiamy krzesło i pracujemy. Po skończeniu, zamykamy szafę i zapominamy. Nawet jeśli mamy wnętrza utrzymane w nowoczesnym stylu ładnie wygląda taki kąt do pracy ze starym sekretarzykiem i nowoczesnym krzesłem lub odwrotnie. Jeśli nasze miejsce do pracy w domu jest chociaż trochę oddzielone od reszty pomieszczenia, możemy na ścianę powiesić tablicę korkową, do której przypniemy karteczki z wiadomościami.

Możliwości jest wiele, ważne żeby miejsce nam się podobało, żebyśmy się tam dobrze czuli i nie siedzieli tam jak za karę.