Marynistyczny styl. Chcesz mieć salon w stylu marynistycznym? Zobacz nasze podpowiedzi

2016-07-05 17:24

Marynistyczny styl możesz mieć w salonie, nawet jeśli z okien twojego mieszkania nie widać plaży. Przepis na marynistyczny pokój: proste bielone meble, kolor niebieski, marynarskie paski i marynistyczne dekoracje. ABC stylu: marynistyczne wnętrza: zobacz zdjęcia i inspiracje.

Spis treści

  1. Marynistyczny styl: jak urządzić marynistyczny pokój
  2. Marynistyczny wystrój i marynistyczne meble
  3. Marynistyczne dekoracje

Jeśli urządzimy salon w stylu marynistycznym przez cały rok będziemy czuli się jak na wakacjach. Jak urządzić marynistyczny pokój? Najszybciej taki efekt uzyskamy przez zastosowanie odpowiednich dodatków, które podkreślą marynistyczny styl, np. lamp w kształcie latarni morskich, pościeli czy serwet w marynarskie pasy, modeli statków ustawionych na półkach, czy obrazów o tematyce morskiej zwieszonych na ścianach. Warto przywieźć z wakacji muszle albo np. stare wiosła. Marynistyczny wystrój to paleta kolorów, takich jak biel i odcienie niebieskiego oraz motywy na tkaninach - błękitne, granatowe, szare i beżowe - zawsze połączone z bielą. Marynistyczne wnętrze to także naturalny kolor sznurka, lnu, bawełnianej surówki.

Marynistyczny styl: jak urządzić marynistyczny pokój

Przepisu na marynistyczny pokój jest prosty i - co ważne - niezbyt kosztowny. Styl marynistyczny możesz zaadaptować do każdego w miarę skromnego wnętrza w bieli lub jasnej szarości. Postaraj się zebrać ładną kolekcję marynisycznych dekoracji, kilku poduszek i obrazków. Co roku na powitanie lata wyjmij je ze schowka i zamieszkaj jak w domku przy plaży. Przy odrobinie wyobraźni marynistyczny pokój sprawi, że poczujesz się jak na urlopie.

Marynistyczny wystrój i marynistyczne meble

Marynistyczny wystrój to kolory: biały, niebieski, szary i naturalne tkaniny w spranych kolorach, gładkie albo np. w niebieskie pasy. Marynistyczne meble uzyskasz np. wymieniając obicie kanapy. Kanapa może być biała (wtedy dodaj do niej biało-niebieskie, pasiaste poduszki) – jeśli nie jest, przykryj ją dużą płachtą z lnu lub bawełny, zawiązując nadmiar tkaniny na bokach w supły. Nie szkodzi, że będzie się tu i ówdzie marszczyła, wszak w marynistyczny pokoju obowiązuje nas wakacyjny luz. Krzesła ubierz w pokrowce powiewne jak letnie sukienki. Przez karnisz przerzuć niedbale kilka brytów białego batystu, przy uchylonym oknie będą powiewać i wydymać się jak żagiel. W ten sposób podkreślisz marynistyczny wystrój, lekkość i świetlistość wnętrza w stylu marynistycznym. Wełniany dywan zastąp matą z sizalu czy juty albo bawełnianymi dywanikami. Są niedrogie, a efektowne.

Marynistyczne dekoracje

Dość trudno wymieniać tylko na lato duże meble, więc zostaw je w spokoju. Jeśli masz dosyć miejsca, dostaw ze swoich zapasów jeden lub kilka składanych stolików, uprzednio pomalowanych na biało, od razu stworzysz marynistyczny wystrój. Postaw na nich lampę, wazon lub inną ozdobę. Tych sobie nie żałuj, bo najwięcej nastroju wprowadzają marynistyczne dekoracje. Co ci się przyda? Marynistyczne dekoracje to np.: drewniane figurki morskich ptaków, modele żaglowców, obrazy o tematyce morskiej. My najbardziej lubimy skarby wyłowione z głębin: muszle i koralowce, ale też kamienie i kawałki drewna wypolerowane przez piasek i wodę. Marynistyczny wystrój uzyskasz wypełniając małymi muszelkami misę albo słoje, duże muszle eksponuj pojedynczo. Czasami jedną z nich przyłóż do ucha, żeby posłuchać szumu fal.