Jak urządzić małe mieszkanie? Helena Michel i Adam Michel z pracowni Michel Design zaprojektowali komfortowe mieszkanie o łącznej powierzchni zaledwie 34 mkw. Na niewielkiej przestrzeni zaplanowano przestronne, wielofunkcyjne pomieszczenie oraz oddzielną łazienkę. Podstawą aranżacji małego mieszkania są otwarte przestrzenie z funkcjonalnym podziałem na strefy.

Małe wnętrze z podziałem na strefy

Mieszkanie o powierzchni 34 m² to stylowa przestrzeń, na którą składa się jedno wielofunkcyjne pomieszczenie oraz oddzielna łazienka. Jak urządzić małe mieszkanie aby przydać mu wrażenia przestronności? W niewielkim wnętrzu projektanci zrezygnowali ze zbędnych podziałów. Mimo to, aranżacja otwartej przestrzeni zachowała swój funkcjonalny podział na strefy.

Kompaktowa przestrzeń życiowa

Niewielka przestrzeń zaprojektowana przez Michel Design odznacza się pomysłem i funkcjonalnością. Pomiędzy salonem, a przedpokojem zaprojektowano lekką ściankę działową, którą wykonano z matowego, hartowanego szkła i stali nierdzewnej. Takie rozwiązanie sprawia, że pomimo wyodrębniania części przedpokoju, płynnie przechodzi on w część salonową. Przestrzeń salonu została podzielona na strefę dzienno-sypialną oraz część kuchenną. Rolę wyznacznika stref pełni specjalnie zaprojektowany stół-lada. Charakterystycznym elementem całego mieszkania jest zaprojektowana przez architektów kuchnia. Idealnym uzupełnieniem dla ciemnych frontów kuchennych i czarnego blatu jest nadruk w optymistycznym kolorze bursztynu, który zdobi szklaną ścianę. Całość tworzy kompaktową, ale niezwykle funkcjonalną i elegancką przestrzeń.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Aranżacja łazienki według projektu Michel Design obala mit, że do małej przestrzeni pokoju kąpielowego pasuje tylko kabina prysznicowa. Na niewielkiej powierzchni projektanci zaplanowali wannę, pralkę oraz dużą umywalkę. Fornirowane meble w kolorze ciemnego brązu idealnie komponują się z szarością płytek podłogowych. Chcąc podkreślić przestronność niewielkiego mieszkania, projektanci świadomie zrezygnowali z ciepłych barw. Zamiast tego, by ocieplić wnętrze, zdecydowano się na puszysty dywan, miękki, ciemny fotel, wygodną sofę oraz nowoczesny stolik kawowy. Poza tym, stylowe wnętrze wzbogacono dzięki oryginalnej pufie oraz eleganckim czarno-złotym lampom.