MAŁE MIESZKANIE: jak urządzić? Salon w podwójniej roli

 salon zdjęcia

Obecność miejsca do pracy w salonie powinna być dyskretna i elegancka. Najlepiej wygospodarować trochę przestrzeni w okolicy regału (Billy, IKEA). Stylowe biurko ustawione minimum 70 cm od niego (tyle miejsca potrzeba na odsunięcie krzesła) ładnie zamyka przestrzeń.

Fot. Materiały prasowe firm

Jak urządzić małe mieszkanie, w którym salon musi spełniac kilka funkcji? Jak urządzić salon, a w nim miejsce do spania, gotowania i pracy? Przeczytaj nasz poradnik: salon wielofunkcyjny.

Źródło Moje Mieszkanie 2012

Zastanawiasz się jak urządzić małe mieszkanie? Najważniejszy jest dobry projekt wnętrza. Najlepiej zacząć od zrobienia szkicu - powierzchni, jaką dysponujemy, i tego, co chcemy na niej zmieścić. Planując salon, spójrzmy na wnętrze z góry, to ułatwi zadanie.

Jak urządzić salon wielofunkcyjny w małym mieszkaniu

Wielofunckujny salon kocha porządek i nie lubi przeładowania. W takim salonie odpoczywamy, pracyjemy, śpimy i jemy. Pamiętajmy urządzając salon, że niektóre meble trzeba otwierać albo rozkładać, więc powinniśmy przygotować dla nich zapas miejsca. By salon był spójny, warto pomalować ściany tą samą farbą, położyć jednakową podłogę. Przy łączeniu salonu z kuchnią sprawdzą się klon kanadyjski oraz bambus (są twarde, odporne na uszkodzenia i wilgoć). Długie, wąskie wnętrza (salon i kuchnia) zyskają przy podziale na dwa. Nabiorą lepszych proporcji. Ale uwaga: mebel, który oddzieli salon od kuchni, musi być stonowany i ładny. Przeładowany regał nie wchodzi w grę. Co innego - elegancka wyspa. Jeśli w salonie przechodzącym w kuchnię nie ma miejsca na stół, warto urządzić przy ścianie barek z hokerami. W wypoczynkowej części salonu sprawdzi się stolik kawowy. Okazuje się niezwykle przydatny w ciągu dnia i łatwy do odstawienia na bok, gdy nadchodzi pora rozkładania kanapy.

 salon

Gdy kuchnia i salon zajmują małą powierzchnię, powinny się przenikać. Zarówno pod względem wizualnym (wspólny kolor ścian, podłogi, ta sama tonacja mebli), jak i funkcjonalnym.

Fot. Marcin Czechowicz

Ocena: 0
Tekst: Matylda Gruman Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY