Koral świetnie prezentuje się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych. Jego energetyczny, żywy kolor ociepla surową estetykę. Living Coral - żywy, radosny koral jest mieszanką różu, czerwieni, pomarańczu i odrobiny złota. Stał się kolorem przewodnim w aranżacji niedużego mieszkania składającego się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki.

Tapeta w geometryczny wzór

Już w holu mieszkania pojawia się kolor roku 2019 według Instytutu Pantone – Living Coral. Jedna ze ścian, ozdobiona tapetą w geometryczny, metaliczny wzór, jest główną osią wnętrza, wizualnie łączy hol oraz część dzienną. Połyskujące motywy na tapecie mienią się kolorami różowego złota, miedzi i srebra, które fantastycznie współgrają z koralowym odcieniem użytym na przeciwległej ścianie przedpokoju i w dodatkach w salonie (tekstylia, świeca, zastawa stołowa). Aby uniknąć efektu „przesłodzenia” wprowadzono do wnętrz kilka czarnych, stalowych elementów, np. lampy czy stolik kawowy.

.. Spiced Honey - kolor roku 2019 AkzoNobel. Inspirujące aranżacje >>>

Koral i palisander – efektowny, modny duet

Drewniane akcenty wydobywają ponadczasowy charakter wnętrza. Ciemny palisander, użyty zarówno na podłodze (panele), ale także na frontach górnych szafek kuchennych oraz na ścianie z telewizorem, współgra z ciepłą barwą koralowego odcienia, nadając wnętrzu przytulną atmosferę. Palisandrowa zabudowa i kolor roku 2019 pojawiają się również w łazience.

Aneks kuchenny w małym mieszkaniu

Zabudowa kuchenna usytuowana we wnęce jest integralną częścią strefy dziennej. Dolne szafki w delikatnym szarym odcieniu, betonowy blat, wykończona wyraźnie usłojonym palisandrem ściana i fronty górnej zabudowy – wszystko stanowi zgraną stylistycznie całość idealnie pasującą do wystroju części dziennej.

.. Metropolitan - kolor roku 2019 Benjamin Moore. Z czym go łączyć? >>>

Living Coral w aranżacji sypialni

Wbrew pozorom barwa ta doskonale odnajduje się również w sypialni. Jest zdecydowanie mniej intensywna i agresywna niż czerwień i pomarańcz, dzięki czemu nie dominuje wnętrza. Użyta w dodatkach i z umiarem ożywia wnętrze i wporwadza pozytywną atmosferę. Warto o tym pamiętać urządzając miejsce przeznaczone do relaksu i regenracji.