Litery we wnętrzach to prawdziwy hit! Mogą pojawić się w formie grafiki oprawionej w ramę i powieszonej na ścianie, na tapecie, tkaninie i w formie trójwymiarowej jako dekoracja na komodzie czy podpórka do książek. Pomysłów na wykorzystanie liter jest wiele, a ograniczać nas może jedynie własna kreatywność. Taka forma dekoracji została zapoczątkowana w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim, jednak trend ten szybko pojawił się również w innych rodzajach aranżacji. Napisy we wnętrzach to jeden z najgorętszych trendów!

Dodatki do domu: litery na ścianie

Prawdziwym hitem są sentencje, fragmenty wierszy, złote myśli i przysłowia naniesione na białą kartkę i oprawione w proste cienkie ramki, tworząc efektowne grafiki, które możemy powiesić na ścianie w salonie, pokoju dziennym, gabinecie, sypialni czy przedpokoju. Jeśli chcesz, aby grafiki dominowały w pomieszczeniu wydrukuj napisy w intensywnych kolorach lub wykonaj barwne oprawy. Litery we wnętrzu mogą pojawić się również w formie tapety. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się tapety w wersji czarno-białej, do pokoju dziecięcego idealnie sprawdzą się kolorowe litery na żywiołowym tle. Innym sposobem na wykorzystanie motywu liter jest naklejanie na ścianę lub wieszanie oprawionych stron gazet. Ładnie skomponowane stworzą klimatyczną dekorację w stylu retro.

Dodatki do domu: litery trójwymiarowe

Trójwymiariowe litery we wnętrzach to przede wszystkim gotowe dekoracje z drewna, PCW, styroduru, aluminium czy z tworzywa sztucznego (Artmatt.waw.pl, Mediaplastyk.pl, Styrodur.net.pl). Tego typu dekoracje możemy postawić na półce, powiesić na ścianie czy zawiesić w dowolnym miejscu. Litery mogą być przypadkowo zebrane lub ułożone w konkretne słowa. Możemy bawić się ich wielkością i ułożeniem. Ciekawą formą ozdoby mieszkania są zawsze poduszki dekoracyjne, te w kształcie liter są w sprzedaży zarówno do pokojów dziecięcych, jak i salonów (Pakamera.pl). Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy aż 30 POMYSŁÓW na wykorzystanie liter we wnętrzach!