Klasyczne formy lamp przełamane są nowoczesnymi materiałami - jak plastik, drewna, szkło mleczne, satynowe lub błyszczące. To najnowsze trendy w nastrojowym oświetleniu. Nowoczesne lampy z abażurem są mieszankę stylów i materiałów. Łączona jest tradycyjna nóżka lampy z wyraźnym akcentem kolorystycznym abażuru. W galerii znajdziesz 11 pomysłów na lampę!

Lampa do wnętrz: jaką wybrać?

Stylowa, elegancka i funkcjonalna - taka powinna być lampa, dodatkowo artystyczny abażur doda jej nowego wzoru. Lampa wcale nie musi być w klasycznym, jasnym kolorze z typową metalową nóżką. Odświeżony wygląd klasycznych lamp przyciąga naszą uwagę.

Lampy w tradycyjnym wnętrzu będą uzupełnieniem całej aranżacji. Z kolei w minimalistycznych pomieszczeniach, mogą być odskocznią od prostych, nowoczesnych sprzętów. Lampy utrzymane w jasnej kolorystyce i naturalnym wzornictwie pasują do romantycznego i prowansalskiego stylu, zaś odważne, wykonane z plastiku, bądź szkła, z „krzykliwym” abażurem idealne wpisują się do nowoczesnych wnętrz. Drewniane lampy są dobre do stylu eko.

Stylowa dekoracja wnętrz: pomysły na abażur lampy

Urządzając wnętrze zróżnicuj rodzaje lamp, niech kontrastują z jasnym, bądź ciemnym tłem. Ważne są ich kolory, kształt i oczywiście klosz. Nowoczesna lampa z efektownym abażurem w soczystym kolorze będzie błyszczeć we wnętrzu. Takie oświetlenie wpłynie na styl pokoju, salonu czy sypialni.

Lampa z abażurem: ZRÓB TO SAM  inspiracje na abażur >>>

Abażur wykończony motywami koronkowymi to pomysł na lampę, która doda wnętrzu klasy i szyku. Wciąż są modne lampy z materiałowym abażurem z wyhaftowanymi kwiatami. Abażur z dekoracyjnej tkaniny rozprowadza rozproszone i dekoracyjne światło, która stwarza w domu delikatną, przytulną atmosferę. Lampa z gustownym abażurem wniesie do każdego pomieszczenia więcej koloru, faktury i światła.