Komunia święta to ważne wydarzenie nie tylko w życiu dziecka, ale również rodziców. Odpowiednie przygotowania oprócz części religijnej wiążą się również z dekoracją kościoła i organizacją przyjęcia komunijnego, na którym nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy. Możemy ją stworzyć za pomocą bukietów i ozdób z żywych kwiatów. Pomysłów na oryginalne aranżacje stołu jest wiele - mamy dla Was kilka najpopularniejszych!

Dekoracje komunijne: bukiekty i wianki na komunię

Komunia niezmiennie związana jest z kolorem białym, który kojarzy się z czystością i niewinnością. Cała oprawa tego wydarzenia utrzymana jest w dużej mierze w takiej kolorystyce. Nie wyklucza to jednak możliwości skorzystania z szerszej palety barw, ale zdecydowanie tego dnia dominuje biel i subtelne pastele. Kolory te pojawiają się w aranżacji stołu na przyjęcie komunijne oraz w bukietach i wiankach dla dziewczynek, przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Decydując się na bukiet dla dziecka warto dostosować wielkość wiązanki do wzrostu naszej pociechy. Zazwyczaj są to niewielkie bukieciki złożone najczęściej ze stokrotek, konwalii, róż, eustomy, gipsówki, lilii lub goździków. Ogromnym powodzeniem cieszą się również wianki z żywych kwiatów. IMożemy je wykonać sami lub zamówić gotowy produkt w kwiaciarnii.

Dekoracje komunijne: świece i świeczniki

Doskonałą formą dekoracji, która pozwoli podkreślić nam wyjątkowy charakter uroczystości komunijnych są świece i świeczniki. Blask świec sprawia, że oprawa uroczystości jest jeszcze bardziej elegancka. Szczególnie wtedy, kiedy świece pojawią się w kryształowych, szklanych lub białych świecznikach. Zakup pasujących to wnętrza świeczników nie będzie straconą inwestycją. Możemy wykorzystać je przy okazji urządzania przyjęć na inne ważne okazje.