Na kominki w salonach decyduje się coraz więcej osób. Tradycyjne, ozdobne kominki nie zawsze pasują do nowoczesnych wnętrz, odpowiedzią na to są nowoczesne kominki, które wyróżniają się prostotą. Kominek zawsze kojarzony jest z ciepłem domowego ogniska. Sprawia, że atmosfera staje się przyjemna i harmonijna, a wokół niego najczęściej pojawiają się wygodne kanapy. Salon z kominkiem staje się idealnym miejsce do odpoczynku i wytchnienia po ciężkim dniu. 

Biokominek w salonie: rozwiązanie dla osób mieszkających w bloku

Prawdziwym hitem są biokominki. Możemy postawić je w dowolnie wybranym przez nas wnętrzu, a rozmiar kominka dopasowujemy do przestrzeni. Do wyboru mamy biokominki wolnostojące, które możemy postawić np. na komodzie, i modele do zabudowy. Biokominki są idealne dla osób mieszkających w bloku. Wystarczy, że mamy odpowiednią wentylacje w mieszkaniu i możemy pozwolić sobie na zaaranżowanie wnętrza z biokominkiem w roli głównej. Tego typu rodzaje kominków nie emitują dymu, zapachu i popiołu. Są one zasilane przez płynne biopaliwo. 

Aranżacje wnętrz z kominkiem: nowoczesny kominek w salonie

Nowoczesne kominki charakteryzują się prostą konstrukcją, w końcu muszą komponować się z wnętrzami urządzonymi w stylu minimalistycznym, loftowym, skandynawskim czy eklektycznym. Najczęściej są one wykonane z materiałów typu gips-karton, dzięki temu możemy pomalować je na dowolny kolor, tak aby komponowały się z aranżacją całego wnętrza.  Nowoczesne kominki często są wykończonych również płytami kamiennymi. Najpopularniejszy jest marmur, granit i trawertyn. Są to lekkie konstrukcje dostosowane do nowoczesnych wnętrz. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej aż 15 POMYSŁÓW na aranżacje salonu z nowoczesnym kominkiem w roli głównej!