Kolorowa klasyka i bogata kolekcja szkła: mieszkanie, w którym nigdy nie jest monotonnie

Dorota jest miłośniczką filmów, kolekcjonerką szkła i kryształów. Swoje zbiory nazywa szklaną menażerią od tytułu lubianego starego filmu. Swoje mieszkanie urządziła tak, że kilka razy do roku może z łatwością zmieniać jego wystrój. Jest klasycznie, romantycznie i kolorowo!

Kolorowo i stylowo
Kolorowo i stylowo
Kolorowo i stylowo
Kolorowo i stylowo
Kolorowo i stylowo

Pani domu z upodobaniem cytuje Irenę Kwiatkowską z serialu Czterdziestolatek: „Jestem kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boję…”. Jej życiorys zawodowy imponuje. Absolwentka AWF-u i SGH śmieje się, że nieraz jej kariera przebiegała w iście amerykańskim stylu, czyli od czyścibuta do milionera. W amerykańskiej korporacji finansowej awansowała w ciągu dwóch miesięcy z recepcjonistki na dyrektora do spraw PR. Zaliczyła Londyn, miała kilka własnych firm. Pracowała w wielu miejscach i branżach. Przeprowadzała się 20 razy! Może stąd wynikła jej koncepcja wynajmowania, a nie kupowania mieszkania. Kocha być w ruchu. Ma też drugi etat – najważniejszy. Jest szczęśliwą mamą trojga dzieci.

Neutralne tło i barwne dodatki

Po tylu przeprowadzkach nasza bohaterka potrafi urządzić się w każdym wnętrzu. Jej credo to: biało i czysto. Ściany i meble stanowią neutralne tło, a wystrój zmienia się wraz z porami roku. Za pomocą tkanin, poduszek i dekoracji pani domu nadaje wnętrzom coraz to inny klimat. Do bieli wszystko pasuje: szarości i beże, czerwień i zieleń, róż i błękit. Dorota lubi bawić się kolorami i konwencjami. Czasem nie czeka na nową porę roku i w środku sezonu urządza dla przyjaciół imprezę Raz na ludowo. W ruch idą góralskie chusty, kierpce i… oscypki. Mieszkanie zamienia się w wiejską chatę.

Nie przegap: Kolor biały we wnętrzach - ZDJĘCIA >>>

Wnętrze pełne pomysłów

Gospodyni opowiada, że jak przyjdzie jej coś do głowy, wszystko rzuca i zabiera się do realizacji pomysłu. Tym razem padło na talerze. Leżały spokojnie na półce, szybko umyła je i z pomocą całej rodziny zrobiła obramowanie okna. Jeden cenny talerz został niechcący stłuczony przez ukochanego pani domu, który omal nie dostał zawału z tego powodu. Za naprawę trzeba było zapłacić tyle, co za nowy, który był nie do odkupienia. Talerz skleił prawdziwy artysta – reperacji nie widać, a kuchnia wygląda pięknie w niecodziennej dekoracji.

Zobacz też: Kuchnia - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Co zrobić, by dobrze się mieszkało? Rady właścicielki

Nie zagracaj mieszkania! Mniej znaczy więcej, więc dla dobrego efektu wcale nie potrzebujesz wielu rzeczy. Wiem coś o tym, bo mam nieustające ciągotki do kupowania, ale na ogół udaje mi się nad tym panować. Kolekcja to co innego. Może być okazała, ale przedmioty nie powinny stać wszędzie. Zaaranżowane w przemyślane kompozycje nie tylko lepiej się prezentują, lecz także pozwalają uniknąć wrażenia chaosu.

Sezonowe porządki to dobry pretekst do zmiany aranżacji. Inne kolory i dodatki sprawią, że – po pierwsze – bardziej poczujesz nową porę roku, a po drugie – unikniesz nudy. Ja nie mogę zbyt długo patrzeć na te same poduszki czy zasłony. Kocham zmiany!

cover
Moje Mieszkanie

Numer wrześniowy, ale jeszcze pełen lata, kwiatów, kolorów. Zobacz piękne strefy jadalniane, efektowne lamperie, elegancko urządzone wiejskie domy...

Klasyka we wnętrzach: zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Wnętrze w stylu modern classic
camera

Projekt wnętrza domu w stylu modern classic

LISTA ZAKUPÓW

Szara kuchnia w stylu klasycznym
camera

Klasyczna szara kuchnia: piękno i wygoda w jednym

LISTA ZAKUPÓW

Cegła zamiast płytek w kuchni
camera

Mieszkanie w kamienicy: cegła na ścianie, drewno i salon z kominkiem

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Opracowanie: DD Zdjęcia: Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY