Szukasz inspiracji na urządzenie kawalerki? Udowadaniamy, że kawalerka w bloku może być nowoczesna i ładna. Jak urządzić kawalerkę: zobacz pomysły na to najmniejsze z mieszkań. Często wystarczy sprytna przebudowa ścian i dobrze wykorzystana przestrzeń, by polubić wnętrza kawalerki. W galerii - kawalerka zdjęcia - obejrzyjcie pomysły i przykłady na kolorowe kawalerki. Ich aranzacje obalają zasadę, że kawalerka musi być tylko w jasnych kolorach. Nasze kawalerki są kolorowe, a za pomocą intensywnych kolorów ścian udało się świetnie wydzielić poszczególne strefy w małym mieszkaniu.

Kawalerka: jak urządzić to najmniejsze mieszkanie

Kto ma choć małe własne mieszkanie, może mówić o szczęściu. Ale często nie wiem, jak je urządzić. Jak kawalerka ma pomieścić nasz cały świat? Najczęściej kawalerka to mała kuchnia (lub aneks kuchenny we wnęce), maleńska łazienka i jeden pokój. Jak rozplanować wnętrze kawalerki, w którym ma znaleźć się cała reszta niezbędnych funkcji?
Aby maleńka powierzchnia kawalerki była funkcjonalna i  wyglądała nowocześnie, musimy ograniczyć do niezbędnego minimum ilość mebli. Wybierając meble do kawalerki, pamiętajmy że powinny mieć proste kształty i lekką formę. Kolorystykę ścian, obić mebli i zasłon można utzrymać w jasnej tonacji. Ale warto wybrać jeden mocniejszy kolor do wnętrza kawalerki, który nada styl całemu mieszkaniu. Kontrast dobrze zadziała w aranżacji kawalerki. Mając na uwadze, że małe mieszkanie potrzebuje wielu schowków, warto podczas urządzania kawalerki wykorzystać każdy kąt. Najlepiej sprawdzą się meble i zabudowy robione na zamówienie. Dzięki nim można było ograniczyć liczbę mebli wolno
stojących do minimum.