Czarno-białe wnętrze to już klasyka. Na stylowe połączenie tych dwóch barw zdecydowali się projektanci ze studia IPNOTIC Architecture. Czarno-białą aranżację wnętrza domu charakteryzuje prostota i minimalizm. Centralnym punktem domu jest jasny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Na część sypialną składa się sypialnia wraz z łazienką, pokój kąpielowy dla gości, a także gabinet, który w razie potrzeby pełni funkcję pokoju gościnnego i niewielkie pomieszczenie gospodarcze.

Czarno-białe wnętrze: noowczesna aranżacja wnętrz

Dominującą barwą aranżacji wnętrz jest kolor biały, dla którego idealnym uzupełnieniem jest tekstura bielonego dębu, który architekci zastosowali na posadzce, stole oraz blacie w kuchni. Biel ścian stanowi idealne tło dla dodatków w kolorze głębokiej czerni. Prosty kominek, sprzęty TV i audio, a także wyposażenie kuchni idealne kontrastuje z jasnym wnętrzym. Duże przeszklenia w części dziennej domu zapewniają idealne doświetlenie jasnych wnętrz, dodatkowo nadając im przestronności. Dodatkowego charakteru do wnętrza wprowadzają oryginalne lampy w formie ażurowych kul.

Wnętrza domu: salon połączony z kuchnią

Sercem wnętrza domu jest salon połączony z kuchnią. Mimo niewielkiego metrażu części kuchennej, projektantom udało się stworzyć modne, funkcjonalne i nowoczesne wnętrze. Całość została utrzymana w minimalistycznym stylu, gdzie wiodącą barwą, tak jak w przypadku reszty aranżacji, jest biel. Ciekawym rozwiązaniem wprowadzającym mocniejszy kolorystycznie element aranżacji wnętrza domu, jest czarna ściana, która została wykonana z laminatu tworzącego tablicę magnetyczną, po której można pisać kredą. Wyróżnia się ona na tle białej, delikatnej zabudowy, która została dopasowana do stylistyki reszty wnętrz. Ergonomiczny kształt kuchni zapewnia łatwy dostęp do urządzeń i kuchennej zabudowy. Fronty szafek zostały wykończone białym lakierem. Wykorzystanie na podłodze bielonego dębu sprawia, że całość aranżacja kuchni jest swoistą kontynuacją części salonowej. Dopełnieniem nowoczesnej aranżacji kuchni są wiszące nad wyspą czarne lampy.

Minimalizm wnętrza domu: elegancja i szyk

Projekt łazienki odznacza się konsekwencją kolorystyczną. Tutaj także zdecydowano się na charakterystyczne połączenie czerni z bielą. Natrysk, którego obszar został wyraźnie wyznaczony czarną mozaiką, idealnie kontrastuje z resztą powierzchni utrzymanych w kolorze białym. Aranżacji dopełnia szafka łazienkowa według projektu IPNOTIC, która została wykończona bielonym dębem. Stylowe dodatki sprawiają, że całość prezentuje się klasycznie i niezwykle elegancko.