Aranżacja salonu jest stonowana i elegancka. Nas zachwyciły ogromne okna w salonie, które ujmują w ramy panoramę zabytkowej części Warszawy. Mieszkanie znajduje się na wysokim piętrze w nowoczesnym budynku wielorodzinnym. Właściciel starannie dobierał wyposażenie salonu. Ważne w urządzaniu salonu były materiały i kolor. Zależało mu, by aranżacja salonu była pełna harmonii, by panowała we wnętrzu atmosfera spokoju.

Aranżacja salonu w kolorach natury

Właściciel mimo że miał sprecyzowane oczekiwania dotyczące aranżacji salonu, do urządzenia wnętrza zaprosił Małgorzatę Pestkowską, projektantkę z pracowni Canimos. Bez trudu porozumieli się co do charakteru wystroju salonu, który miał stać się wygodnym, neutralnym tłem dla codziennego życia. Właścicielowi podczas urządzania salonu nie zależało na podążaniu za wnętrzarską modą, chciał za to, by wyposażenie było wysokiej jakości i podobało mu się również za 20 lat. Aranżacja salonu zyskała sprzyjąjacą odpoczynkowi spokojną kolorystykę, opartą na połączeniu bieli z barwami natury, komponującą się z widokiem za oknami. Zespolenie wystroju salonu z otoczeniem było bardzo ważne. Wchodząc do tak urządzonego salonu z ruchliwej ulicy, pozostawiam za sobą hałas, ale nadal jestem otwarty na miasto – wyjaśnia właściciel.

Aranżacja salonu: inteligentyny system oświetlenia i system audio

W kwestii wyposażenia wnętrza salonu pan domu jest dość konserwatywny, lecz mając w pracy styczność z zaawansowanymi technologiami, nie zamierzał pominać ich w swoim mieszkaniu. Niemal niewidoczne, dyskretnie podnoszą komfort życia i wnoszą solidną dawkę nowoczesności do eleganckiej aranżacji salonu. Apartament zaopatrzony jest w system inteligentnego oświetlenia. Przejście ze światła dziennego do sztucznego odbywa się niezauważalnie. Zastosowane swietlówki nie zmieniają odcieni powierzchni mebli ani ścian, dzięki czemu kolorystyka salonu nie zmienia się po włączeniu świateł. Wychodząc z domu, wszystkie lampy gasi się jednym wyłącznikiem przy drzwiach. Ponadto salon, kuchnia i łazienki wyposażone są w centralnie sterowany podtynkowy system audio, który pozwala na słuchanie muzyki w każdym z tych pomieszczeń. – Naszym celem podczas urządzania salonu i wnętrza całego mieszkania było stworzenie bezpiecznej i wygodnej przestrzeni, zapewniającej dobre samopoczucie mieszkańcom i gościom. Myśle, że to się udało – podsumowuje projektantka wnętrz.

Wyposażenie salonu: lampy - Ramko; spoty natynkowe - Flos, Deltalight; sofy - Alcantra; fotel Bufa – Dado Design; obraz, poduszka – BoConcept.