Pokażemy nowoczesny styl flamandzki na przykładzie pięknego stuletniego domu znajdującego się w środku holenderskiej prowincji Utrecht. Holenderski projektant wnętrz Remy Meijers zajął się adaptacją stuletniej stodoły i domu w rezydencję łączącą przeszłość ze współczesnością. Widać tu doskonale jak styl flamandzki potrafi łączyć w sobie stare mury z nowoczesnym wyposażeniem wnętrz. Jak stare i nowe komplementują się i podkreślają wzajemnie. Oto piękne wnętrza holenderskie w przerobionej na dom stodole.

Styl flamandzki: biały kolor ścian i elementy drewnianej konstrukcji

Jeszcze nie tak dawno temu stajnia była pełna koni, a na podwórzu było pełno siana. Zewnętrzna strona domu została zachowana prawie całkowicie. Szczególną uwagę zwrócono na oryginalne drewniane gzymsy i okiennice. Natomiast wnętrza stuletniej stodoły, holenderski projektant wnętrz Remy Meijers, zaprojektował w sposób nowoczesny. Projektant połączył zastane oryginalne, drewniane elementy ze współczesnymi materiałami. Autentyczne drewniane krokwie podtrzymujące sufit tworzą rustykalną atmosferę wnętrza domu. Drewniane szafy przy wejściu i parkiet z szerokich desek podtrzymują ten efekt. Jednak dzięki białym ścianom wnętrze nabiera współczesnego wyglądu. By wnętrza stodoły były spójne projektant zaprojektował cześć mebli. Cała zabudowa kuchenna, łazienki, „kredens” w jadalni – wszystko to jest pomysłem Remy Mijers’a i dopasowane do skali domu. Dzięki przesuwnym i przeszklonym drzwiom na całą wysokość wnętrza dom wydaje się większy.

Styl flamandzki: okiem holenderskiego architekta - jak połączyć stare z nowym

By przeróbka stodoły w wyjątkową rezydencje była udana potrzebny jest architekt, który patrzy szeroką perspektywą. Zdaniem Remy Meijers’a wnętrze domu to nie jest tylko kolekcja mebli. By wnętrze stało się naszą drugą skórą musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na układ pomieszczeń. Układ wnętrza każdego pomieszczenia, ale i wzajemny ich układ wobec siebie – właśnie to ma przede wszystkim znaczenie. Meble i akcesoria mają uzupełniać i dopełniać przestrzeń. Szczególną wagę projektant przywiązuje także do kolorów. Tutaj całość spina wszechobecny kolor biały. To właśnie biel powoduje, że mimo oryginalnych drewnianych elementów zachowanych wewnątrz całość wygląda nowocześnie. Powstały ciekawe wnętrza holenderskie, w których udało się połączyć funkcjonalność i wygodę z klimatem starych domów.