Kawalerka z pomysłem. Mocny kolor ścian: różowy

Mocny kolor ścian to w projektowaniu wnętrz prawdziwy trend. Krakowska kawalerka aktorki i reżyserki teatralnej Justyny Kowalskiej jest na to świetnym przykładem. Justyna uwielbia oryginalne gadżety i jaskrawe kolory, przede wszystkim różowy. Aranżacja salonu została dopasowana do tego jak wyglądać miał aneks kuchenny, a wszystko spaja różowy kolor ścian.

Kawalerka z pomysłem
Kawalerka z pomysłem. Mocny kolor ścian: różowy
Kawalerka z pomysłem. Mocny kolor ścian: różowy
Kawalerka z pomysłem. Mocny kolor ścian: różowy
Kawalerka z pomysłem. Mocny kolor ścian: różowy

Kolor ścian Justyny musiał być różowy, bo to jej ulubiona barwa. Odpowiadają jej też kontrastowe, dynamiczne zestawienia. Agnieszce Tarnawskiej, projektantce wnętrz, udało się ładnie opanować sytuację czernią i bielą, przez co kawalerka stała się stylowa. Projektantka dodała do różowego szczyptę pomarańczu, turkusu i limonki. Właścicielka chciała, aby w dekoracjach pojawiło się dużo szczegółów, drobiazgów. Pozwoliła na to aranżacja salonu. Aneks kuchenny także posłużył za miejsce wyklejanek. Projektantka wymyśliła motywy roślinne. W ten sposób kolor ścian i dekoracje stworzyły razem różową łąkę i kawalerka stała się oryginalna.

Kawalerka może być przestronna

To, że kawalerka jest mieszkaniem bardzo małym nie musi wykluczać jej przestronności. To tylko kwestia praktycznego ustawienia funkcji i komunikacji. W tej kawalerce każdy centymetr jest dobrze wykorzystany. Wskazuje na to np. aneks kuchenny. Zamiast stołu jest barek, zgrabnie łączący aneks kuchenny z aranżacją salonu. Pod balustradą zmieścił się wieszak na torby z zakupami, a różowy koci domek znalazł idealne miejsce pod schodami.

Różowe ściany: kolor ma znaczenie

Aranżacja kawalerki miała być intrygująca, czarująca i jedyna w swoim rodzaju - mówi jego właścicielka. Szalony kolor ścian przy aranżacji salonu? Tak, ale nie z wzorzystej tapety i nie z gotowych naklejek. Agnieszka sama je zaprojektowała. Przyjechała z naręczem wyciętych z folii samoprzylepnej kwiatków, ptaszków, motyli, kogutów, słoneczek. Różowe ściany w połączeniu z oryginalnymi wzorami dały świetny efekt. Justyna natomiast wymyśliła zabawny sposób, aby dekoracja stała się przestrzenna. Po prostu nakleiła na ścianę ozdobne pudełko z łudząco podobnymi motywami kwiatowymi. Uwielbia przechowywać drobiazgi w pudełkach i ma je wszędzie. Służą jej w łazience na kosmetyki, w aneksie kuchennym na kocie łakocie, w sypialni - na ołówki i notesy.

Aranżacja kawalerki pełna jest wielu niezwykłych przedmiotów. Agnieszka zaraziła ją szperaniem w Internecie za okazjami wnętrzarskimi. Justyna kupiła tam za niecałe dwieście złotych takie cacko jak okrągłe podświetlane lustro w pomarańczowej ażurowej ramie, które teraz stoi w sypialni. Inne gadżety przydały się z kolei przy aranżacji salonu. Przyjaciele i rodzina wiedzą, że prezent dla Justyny musi być wybrany z fantazją. Najchętniej różowy!

Ocena: 0
Tekst: Ola Buczkowska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY