Założeniem projektowym było stworzenie funkcjonalnej i niezwykle przytulnej kawalerki, która stylistyką nawiązywałaby do charakteru krakowskich kafejek. Warunkiem było uwzględnienie w aranżacji kawalerki chropowatej cegły na ścianie oraz ulubionego koloru właścicielki – fioletowego. Projektantka uczyniła z koloru fioletowego bohatera wnętrza, który jednak nie dominuje przestrzeni. Dopełnieniem wyrazistego fioletu we wnętrzu kawalerki jest modna szarość, biel, a także odcień bordo. Dopełnieniem optymistycznej aranżacji kawalerki jest srebrna podłoga.

Aranżacja kawalerki: minimalizm z ceglaną ścianą w roli głównej

Cegła na ścianie w salonie, będąca wyjątkową dekoracją wnętrza, jest jednocześnie elementem wyznaczającym poszczególne strefy funkcjonalne w pomieszczeniu. W efekcie, jedną ze ścian w małym pokoju kawalerki zaprojektowano jako płaszczyznę z odsłoniętym prostokątem z cegieł, który jest jednocześnie świetnym tłem dla kanapy, natomiast na drugiej ścianie zaplanowano wiszący regał o fantazyjnym kształcie. Ulubiony kolor lokatorki zgrabnie przemycono na jedną ze ścian, która świetnie komponuje się z ceglaną sąsiadką. W kwestii wyboru mebli podczas urządzania kawalerki postawiono na minimalizm. Dopełnieniem dla fioletowej sofy jest jedynie prosty stolik kawowy w kolorze białym. We wnętrzu kawalerki uwagę zwraca także fantazyjne krzesło zachwycające oryginalnym designem. Autorką projektu unikatowego egzemplarza jest projektantka wnętrza – Agnieszka Tarnawska.

Kawalerka: jak ją urządzić - pomysłowe rozwiązania

Na uwagę w aranżacji kawalerki zasługuje także projekt kuchni. Z uwagi na fakt, że jej aranżacja jest widoczna od samego progu kawalerki, wnętrze musiało byś stylistyczne dopasowane do całości. W projekcie kuchni, tak jak w pokoju dziennym, zastosowano podobne rozwiązania kolorystyczne. Aranżację małej kuchni w kawalerce wzbogacają białe meble kuchenne marki IKEA, a także połyskująca podłoga w kolorze srebrnym. Na korzyść kuchennego wnętrza przemawiają także szare ściany. Wyjątkową ozdobą kuchennego wnętrza jest malowidło ścienne, dla którego tłem jest oczywiście przewodnia barwa wnętrza – kolor fioletowy. Największym wyzwaniem dla projektantki okazała się aranżacja małej łazienki w kawalerce. By stworzyć komfortową i funkcjonalną małą łazienkę konieczne było wykorzystanie pomysłowych rozwiązań. Zdecydowano się na natrysk z podpłytkowym brodzikiem oraz maleńką umywalkę z lustrem. Celem optycznego powiększenia małego wnętrza, zrezygnowania z oświetlenia na suficie, a zamontowano je jedynie na ścianach.