KAWALERKA: Jak urządzić małe mieszkanie ok 20-25m2

Jak urządzić małe mieszkanie? Udowadniamy, że kawalerka może mieć styl i dizajnerskie zacięcie. Z 38 metrów w starym bloku powstało wnętrze, które mogłoby się znaleźć w każdej europejskiej stolicy. Małe mieszkanie - ambitne i pomysłowe. Oceń, projekt wnętrza i dowiedz się, co zrobić tanio, a co drogo.

Nowoczesna kawalerka
Nowoczesna kawalerka
Nowoczesna kawalerka
Nowoczesna kawalerka
Nowoczesna kawalerka

Standardowa kawalerka, dwa pokoje wykrojone z 38 metrów kwadratowych.  Małe mieszkanie wymagało remontu: dużo ścian z drewnianą boazerią, dużo drzwi, mało miejsca do życia. Bardzo zniszczony parkiet, fatalny odpadający tynk, bo za Gomułki  budowano tanio i byle jak. Kamil od razu wiedział, że nie da sobie rady sam z projektem wnętrz. Pomogła mu architektka wnętrz Justyna Smolec. Zapytaliśmy ją, jak urządzić małe mieszkanie. Zadecydowała, że na początku w małym mieszkaniu trzeba wyburzyć większość ścian, żeby jak najbardziej otworzyć wnętrze. Ponadto tynki odkuć i podłogę wymienić: taki był projekt wnętrza.

Jak urządzić małe mieszkanie: jedna przestrzeń

Małe mieszkanie zyskało na przestronności dzięki wyburzeniu ścian działowych. Do kuchni i pokoju dziennego wchodzi się wprost od wejścia. Wcześniej był tu zamknięty korytarz, z którego prowadziły drzwi do pokoju i kuchni. Projektantka wyburzyła ściany, otworzyła kuchnię, a z dwóch pokoi zrobiła jeden dzienny i sypialnię. Jej koncepcja w aranżacji małego mieszkania to: „jak najmniej drzwi”. W kawalerce zostały tylko drzwi wejściowe i do łazienki. Teraz wchodzimy do małego mieszkania i od razu jesteśmy w białym salonie połączonym z kuchnią, dwa kroki w stronę okna i możemy zajrzeć przez sznurkową zasłonę do sypialni.

Jak urządzić małe mieszkanie: co tanio, co drogo

To małe mieszkanie mogłoby być wzorcowym przykładem dobrych decyzji w sprawie „co tanio, co drogo” w urządzaniu wnętrz. Urządzając kawalerkę, ludzie najczęściej nie wiedzą, na czym można zaoszczędzić, a na co warto wydać sporo, bo to się szybko zwróci. A tu było tak: kuchnia tania z IKEA. Białe fronty, minimalistyczne i wyglądające szlachetnie. Niezbyt droga, ale ładna klepka jesionowa. Ale już trzydrzwiowa szafa z imponującym graficznym wzorem siatki była wydatkiem. - Tu postanowiliśmy nie oszczędzać - wyjaśnia architektka wnętrz. Fronty szafy zajmują powierzchnię ściany i są też ozdobą wnętrza. To musiało być coś ładnego i praktycznego. Justyna sama zaprojektowała graficzny wzór, który naniesiono na fronty szafy i pokryto warstwą pleksi. Teraz szafa błyszczy, odbija światło, powiększając w ten sposób małe wnętrze. - A ja mam gdzie trzymać sprzęt sportowy, rękawice i worek bokserski - śmieje się Kamil.

Kawalerka: wystrój vintage
camera

Aranżacja kawalerki w stylu vintage: 31 metrów kwadratowych

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Rzehak Stylizacja i projekt: Justyna Smolec Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY