Przygotowujecie sylwestrowe party w domu? Smakowite przekąski, kolorowe drinki i świetna muzyka w tle to podstawa. Warto pomyśleć także o karnawałowym wystroju mieszkania, który wprowadzi Waszych gości w szampański nastrój i będzie napawał optymizmem na przyszły rok. Nie panikujcie! Nie oznacza to rewolucji we wnętrzu i wielkich remontów. Czasem wystarczy kilka  akcentów, zabawa z kolorem i fakturą, aby dekoracja wnętrz na Sylwestra emanowała karnawałowym klimatem!

Karnawałowy wystrój wnętrz: wszystkie chwyty dozwolone

Kolory to podstawa. W każdym wnętrzu i na każdą okazję. Łączmy, przeplatajmy, zaskakujmy... czyli bawmy się kolorem. Karnawał rządzi się swoimi prawami. Nie lubi kompromisów i nudy. Nie akceptuje jej też wystrój mieszkania, w którym odbędzie się sylwestrowe szaleństwo. Oczarujmy więc swoich gości karnawałową dekoracją wnętrza, które na ten jeden jedyny dzień w roku może zamienić się w przestrzeń zdominowaną przez feerią barw, która dla niektórych będzie zakrawała o lekki kicz. Pomysłów na sylwestrową dekorację wnętrza jest bez liku. Jednymi z najmodniejszych i najchętniej wykorzystywanych motywów w karnawałowym wystroju wnętrz są wszelkie połyski, lśnienia, błyskotki... bo nie tylko my chcemy błyszczeć! Złoto i srebro wydaje się dominować w sylwestrowych przestrzeniach. Całość dopełniona elegancką czernią, może naprawdę zachwycać szykownością i elegancją. Dla niektórych wszelkie błyskotki i połyski mogą wydawać się kiczowate. Pamiętajmy jednak, że w czasie karnawału wszelkie chwyty są dozwolone.

Dekoracja wnętrz na Sylwestra: olśnij aranżacją

Połyskujący milionem drobinek wystrój mieszkania nie jest jedynym trendem w karnawałowej aranżacji wnętrz. W tym czasie równie dobrze sprawdzą się mocne i nasycone kolory, które nadadzą wnętrzu wyrazistości i wprowadzą atmosferę szaleństwa i luzu. Nie zapominajmy także o oświetleniu. Jak wiadomo to ono buduje wyjątkowy klimat w mieszkaniu, a w przypadku karnawałowej dekoracji wnętrz odgrywa naprawdę kolosalną rolę. Całość możemy dopełnić nastrojowymi świeczkami. Nie bójmy się kolorowego oświetlenia! To obudzi w nas prawdziwe imprezowe podejście do tematu... Do tego efektowe girlandy, kolorowe światełka, karnawałowe czapeczki... wszystko zależy od Waszych upodobań i stylu, w jakim chcecie utrzymać imprezę. Sylwestrowa noc, tak jak nie może obyć się bez szampana, tak nie obejdzie się bez balonów, szalonego konfetti i kolorowej serpentyny. Kolorowe akcenty luźno powieś na żyrandolu, udekoruj nimi parapet okienny czy stół z przystawkami. Kolorowe balony swobodnie porozrzucaj po podłodze. Pamiętaj, że w tę noc nie obowiązuje zasada im mniej, tym lepiej! Ma być... na bogato! Coraz częściej decydujemy się także na organizowanie tematycznej imprezy sylwestrowej. Wówczas, dekorację wnętrz warto dopasować do tematu przewodniego.