Projekt wnętrz zakładający otwarcie kuchni na salon zazwyczaj wymaga od nas pomysłowych rozwiązań, które scalałyby oba wnętrza. Całość musi stwarzać wrażenie spójnej aranżacji, w której zadbano o każdy najmniejszy detal. W tym przypadku, projektantka zdecydowała się na efektowny duet koloru czarnego z szarością. Kolorystyka ta dominuje zarówno w części kuchennej, jak i w części salonu. Od zamysłu tego absolutnie nie odbiega także projekt łazienki - w tej jednak trudno wyznaczyć bohatera przestrzeni, bowiem zarówno kamień na ścianie jak i efektowna mozaika są absolutnym hitem tej przestrzeni. Całość aranżacji, za którą odpowiedzialna jest Agnieszka Lorenc ze studia ALL DESIGN, sprawia wrażenie projektu wnętrz dopiętego na ostatni guzik.

Czarna kuchnia: smak, gust, elegancja

Założeniem projektowym wnętrza kuchennego było stworzenie przestrzeni, w której prym będzie wiodła czerń. Czarna kuchnia nie jest zbyt popularnym rozwiązaniem. Prezentowany projekt kuchni, choć nieco ryzykowny, stanowi jednak najlepszy dowód na to, że wnętrze kuchenne w kolorze głębokiej czerni to aranżacja na najwyższym poziomie. Absolutną koniecznością było dopełnienie jej kolorem modnej szarości, który przejawia się tutaj pod postacią stalowych oraz srebrnych elementów. W projekcie zdecydowano się na otwarcie kuchni na salon. Choć w przypadku czarnej kuchni, rozwiązanie to wydaje się bardzo ryzykowne, w rzeczywistości nadaje ono całości aranżacji niepowtarzalnego szyku i stylu. Na granicy obu stref zaprojektowano natomiast wyspę kuchenną. Podwyższony fragment blatu stanowi efektowną przesłonę strefy gotowania. Ta, od strony pokoju dziennego widoczna jest
jedynie jako wprawiona w czarną ramę płyta w kolorze stali. W pierwotnej aranżacji kuchnia ta była o wiele mniejsza, posiadała wydzieloną spiżarnię i ściankę działową. Projektantka Agnieszka Lorenc postanowiła połączyć kuchnię z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabrało przestronności. Otrzymana w ten sposób przestrzeń stała jest idealnym miejscem do wyeksponowania uroku forniru oraz czarnych frontów kuchennej zabudowy. Inwestorom zależało na optymalnej ilości miejsca do przechowywania, w związku z czym w projekcie kuchni położono duży nacisk na kwestię zabudowy. W efekcie, zabudowanie kuchennych sprzętów oraz ukrycie wszelkich akcesoriów sprawiło, że nowoczesne wnętrze kuchni charakteryzuje się najwyższą reprezentatywnością i w żaden sposób nie zagraża efektowności aranżacji pokoju dziennego.

Kamień na ścianie i mozaika w łazience: perełka małej architektury

Projekt łazienki to absolutna perełka architektury! Założeniem projektowym było wykorzystanie we wnętrzu przede wszystkim kamienia naturalnego, który miał wychodzić na prowadzenie w aranżacji. Projektantce udało się sprostać wyzwaniu dzięki wykorzystaniu granitowego łupka w formie kamiennych płytek, którymi wykończone zostały ściany w pokoju kąpielowym. Jego wyjątkowy urok podkreśla idealnie zaprojektowane oświetlenie oraz efektowna mozaika. Wyraz nowoczesnej łazienki został podkreślony dzięki halogenom zarówno w oświetleniu górnym, jak i bocznym, a także dzięki subtelnemu oświetleniu pod postacią linii ledowych zainstalowanych wokół kamiennej okładziny. W kwestii mebli łazienkowych postawiono na efektowny minimalizm... w kolorze czarnym, naturalnie. Na szczególną uwagę w projekcie łazienki zasługuje także wyraźne wyznaczenie strefy kąpielowej za pomocą mozaiki. Strefę prysznica wyznacza szeroki pas srebrnej, mieniącej się mozaiki. Celem optycznego powiększenia wnętrza i nadania mu wyjątkowej głębi, zdecydowano się także na nietypowe rozwiązanie w kwestii lustra w łazience (zaprojektowano lustro w narożniku). Efektownym pomysłem jest także otoczenie lustra mozaiką, której powielenie jest najlepszym dowodem na konsekwencję w aranżacji tego wnętrza.