Jesienne dekoracje wnętrz: zaproś jesień do domu!

Jesień to czas magiczny i pełen uroku. Oto 10 pomysłów na jesienne dekoracje wnętrz. Jeśli nie możesz pogodzić się z tym, że lato już odeszło, oswój tę porę roku przy pomocy dodatków dekoracyjnych w swoim domu – roślinami, ciepłymi barwami, miękkimi tkaninami i płomykami świec! 

Dekoracja z wrzosowych gałązek
Lampy z kolorowego szkła
Gałązki z liśćmi
Butle z kolorowego szkła
Futrzana narzuta

Urokliwe i pomysłowe jesienne dekoracje wnętrz sprawią, że gdy na zewnątrz panować będzie wietrzna i deszczowa aura, poczujesz się przytulnie i swojsko w swoim domu. Bo czy jest coś lepszego niż jesienny wieczór z ciepłym kocem, kubkiem gorącej herbaty i wciągającą lekturą?

Dodatki dekoracyjne na jesień: rośliny, świece, ciepłe barwy i tkaniny

Gałązki z liśćmi, wstawione do glinianych amfor czy dzbanów lub powieszone na ścianie, w roli dodatków dekoracyjnych to niezawodny sposób na wprowadzenie jesiennego klimatu do domu. Jeśli obawiasz się, że żywe rośliny mogą po pewnym czasie zacząć tracić swój urok, postaw na perfekcyjnie wykonane sztuczne gałązki (Almi Decor, SIA, IKEA). Możesz również zakonserwować te naturalne – zaraz po ścięciu wstaw je do wody z gliceryną (1:1), a po miesiącu usuń płyn i dosusz gałązkę w piasku lub na gazecie. Również kompozycja z dyń lub misa z orzechami czy jabłkami sprawdzi się w roli jesiennych dekoracji wnętrz. O tej porze roku w mieszkaniu nie może zabraknąć też wrzosów, których kolor w subtelny sposób przełamie królujące w jesiennej aranżacji wnętrz ciepłe odcienie czerwieni, żółci i pomarańczu. Wrzosy możesz wstawić do ozdobnych doniczek, zrobić z nich efektowny wieniec lub powsuwać ich gałązki w stojaki na świeczki. To samo możesz zrobić z jarzębiną – sztandarową rośliną jesieni. Kolorowe szkło pięknie filtruje światło. Wazony i lampy o takiej podstawie (w ciepłych odcieniach brązu, pomarańczu i zieleni) ustaw na parapecie. W ciągu dnia pokój zostanie zaczarowany przeświecającym przez nie słońcem, a wieczorem – ich blaskiem. Lampy tego rodzaju łatwo zrobić z wazonów i butli. By stworzona z nich kompozycja była spójna, wybierz do nich identyczne abażury. Alternatywą dla lamp są świeczki, które rozświetlą jesienne wieczory. Najlepiej wyglądać będą w dużej ilości, blisko siebie. Nieodłącznym elementem jesiennych aranżacji wnętrz są także ciepłe pledy, koce i poszewki na poduszki, wprowadzające do wnętrz poczucie swojskości i przytulności.

Ciekawe pomysły na zrób to sam:

Ocena: 0
Tekst: Sonia Łukomska Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Fot. Pottery Barn, mat. prasowe, Barbara Sokołowska, Konrad Kalbarczyk, Marcin Czechowicz, Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY