Jesienne aranżacje wnętrz: meble drewniane i wełniane pledy to jesienne trendy

Jesienne trendy wnętrzarskie opierają się głównie na drewnie i tkaninach. Aranżacja wnętrz ma być ciepła i przytulna. Meble fornirowane i z litego drewna charakteryzują się zazwyczaj ciepłą, naturalną barwą i tym, że są miłe w dotyku. A że meble drewniane pasują do każdego stylu, od klasycznego, przez rustykalny, loftowy aż do minimalistycznego, łatwo jest urządzić nimi każde wnętrze. A co najważniejsze podążając za jesiennymi trendami nie ryzykujemy wymiany całego posiadanego umeblowania czy dodatków do wnętrz.

Komoda ze statrego drewna wśród jesiennych trendów
Jesienne trendy: tkaniny w minimalistycznym wnętrzu
Jesienne trendy wśród tkanin do wnętrz
Minimalistyczna biblioteka wśród jesiennych trendów
Jesienne trendy: drewniane minimalistyczne meble

Oczywiście otaczanie się w aranżacji wnętrz meblami drewnianymi nie oznacza poddawania się wyłącznie jesiennym trendom wnętrzarskim. Dzięki temu, że meble drewniane doskonale odnajdują się w tak lubianym stylu skandynawskim, nowoczesnym, a także klasycznym i rustykalnym pozostają z nami przez cały rok. Stanowią bazę aranżacji. Teraz po prostu warto wyeksponować ich zalety. Naturalną barwę i ciepło w dotyku. Drugą, tak samo ważną grupą jesiennych dodatków do wnętrztkaniny. One także podlegają jesiennym trendom. Zamieniamy w aranżacji wnętrz chłodne i przewiewne lny na wełniane, ciepłe pledy i grubsze zasłony chroniące przed chłodem zza okna. 

Jesienne aranżacje wnętrz: z czym łączyć drewniane meble?

Szczególnie podczas jesiennych i zimowych miesięcy drewno optycznie ociepli każdą aranżację wnętrz. Nie ma znaczenia czy są to meble z litego drewna czy meble fornirowane. Dodatkowo w zależności od tego w jakim stylu zaaranżowane jest wnętrze naszego mieszkania meble drewniane możemy łączyć z meblami lakierowanymi, szklanymi, czy z tworzyw sztucznych. Już nie jednokrotnie okazało się jak znakomicie wygląda stół z litego drewna w towarzystwie nowoczesnych krzeseł wykonanych z przezroczystego tworzywa. Jeśli dodatkowo uzupełnimy wystrój wnętrza o miękkie poduchy, pledy, zasłony czy dywany, żadna jesień ani zima nie będzie nam straszna.

Jesienne trendy czyli miękkie i ciepłe tkaniny

Jesienne trendy we wnętrzach to także miękkie i miłe w dotyku tkaniny. Takie dodatki do wnętrz z naturalnych wełnianych czy bawełnianych włókien sprawią, że jesień okaże się także ciepłą i przytulną porą roku. Pledy, poduszki, narzuty czy dywany, szczególnie te z dłuższym włosem sprawią, że część wypoczynkowa w salonie lub sypialnia nie tylko odmienia się estetycznie, ale także staną się przytulnym miejscem do oglądania filmów i czytania książek, na które nie było czasu latem.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe House & More, Łukasz Kozyra, Le Pukka materiały prasowe, BoConcept

POLECANE ARTYKUŁY