Część dzienna mieszkania jest otwarta, i to na różne sposoby. Po pierwsze salon połączony został z kuchnią, a po drugie ma duże okna wychodzące na zielone osiedle. Aranżacja salonu jest jasna, przestrzenna i ciekawa.

Aranżacja salonu: spokojna baza

Baza jest spokojna, jasna: białe ściany, dębowa podłoga oraz białe, szare i drewniane meble. Na neutralnym tle w aranżacji salonu pojawiają się trzy wyraziste barwy: niebieska, czerwona i żółta. W tych kolorach utrzymane są dodatki, ale nie tylko. Wiele uroku tej uporządkowanej przestrzeni dodają zawieszone na ścianach reprodukcje surrealistycznych grafik Joana Miro.

ZDJĘCIA: nowoczesna aranżacja salonu >>>

Właściciele chcieli uzyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni. W aranżacji salonu potrzebne im były duży, dostępny z każdej strony stół oraz wygodna strefa wypoczynku. Wnętrze należało tak zaplanować, by wygodnie korzystać z otwartej kuchni. Bardzo dobrym rozwiązaniem okazał się półwysep na granicy strefy kuchennej i dziennej. Od strony salonu półwysep zamienia się w barek wyposażony dodatkowo w praktyczne szuflady.

Aranżacja salonu: meble z duszą

Piękna politurowana komoda z marmurowym blatem jest cenną rodzinną pamiątką, lecz zajmuje sporo miejsca. Podobnie jak duży stół, bez którego właściciele nie mogą się obyć. Trudno było zapewnić obu meblom wystarczająco dużo przestrzeni. Specjalnie dla komody projektant stworzył w ścianie wnękę (kosztem sypialni).

Aranżacja salonu jest spokojna i przytulna. Charakter wnętrza tworzą wyraziste dodatki, które ładnie odbijają się na tle bazowych szarości  i bieli.