Okres świąteczny to czas, który złodzieje bardzo często wykorzystują. Korzystają z tego, że odwiedzamy bliskich lub wyjeżdzamy, a nasze mieszkanie pozostaje puste. Tego typu sytuacje to okazja dla złodziei, którzy włamują się nie tylko do domów, ale również do mieszkań w bloku. Szczególnie zagrożone są mieszkania na tzw. niskim parterze, gdzie złodziej bez trudu może wejść przez okno. Jeśli planujecie świąteczny wyjazd koniecznie zabezpieczcie swoje mieszkania. Mamy dla Was skuteczne porady!

Zabezpieczemy mieszkanie przed złodziejami w okresie świątecznym!

Jest kilka metod i sposobów na skuteczne zabezpieczenie mieszkania. Najpopularniejszą formą zabezpieczenia przed złodziejami są drzwi antywłamaniowe z atestowanymi zamkami. Jeśli mieszkamy w domu lub w bloku na parterze koniecznie zdecydujmy się również na rolety antywłamaniowe. Kolejnym sposobem na zabezpieczenie mieszkania jest założenie alarmu. Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem jest zaufany sąsiad. To on podczas naszej nieobecności może zwrócić uwagę na niepokojącą sytuację i w razie potrzeby zawiadomić policję.

Zabezpiecznie mieszkania przed włamaniem: jak zniechęcić złodziei?

Im więcej przeszkód złodzieje napotkają na swojej drodze tym większe prawdopodobieństwo, że zrezygnują z włamania. Dosyć długi czas, który muszą poświęcić, aby dostać się do mieszkania działa na naszą korzyść. Im dłużej trwa włamanie, tym większe prawdopodobieństwo, że złodzieje zostaną przyłapani. Dlatego w naszym interesie jest zadbanie o to, aby włamywacz napotkał na jak największą ilość przeszkód. Podinspektor Daniel Mieszkuniec z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji wyjaśnił w Dzień Dobry TVN, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami:

 

Dzień Dobry TVN/x-news