urządzamy.pl

Jak zaaranżować grzejniki w mieszkaniu w stylu minimalistycznym? Nagroda VASCO!

Nagrodzony w konkursie VASCO projekt wnętrz mieszkania tylko w dwóch kolorach: białym i granatowym. Zobaczcie jak architekt wnętrz połączyła organizację miejsca do przechowywania z minimalistyczną estetyką oraz jak pomysłowo rozwiązała aranżację grzejników!

Aranżacja wnętrz mieszkania VASCO
001kuchniasalon
002kuchniasalon
003kuchniasalon
004kuchniasalon

Kolory biały i granatowy są motywem przewodnim aranżacji wnętrz mieszkania w stylu minimalistycznym. Na razie właściciele zdecydowali się urządzić strefę dzienną w mieszkaniu czyli salon z kuchnią oraz sypialnię i łazienkę. Trzeci pokój jeszcze czeka na swją kolej. Pomysłem na aranżację mieszkania było najbardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni poprzez zaprojektowanie funkcjonalnych mebli zapewniających jak najwięcej miejsca do przechowywania i porządkujących przestrzeń. A skoro miało być minimalistycznie, wszystko jest w zaledwie dwóch kolorach: białym i granatowym. Nie ma nic wspólnego ze stylem marynistycznym! Pomysłem wartym podpatrzenia jest umieszczenie grzejników w specjalnie zaprojektowanych wnękach. Autorką nagrodzonej aranżacji wnętrz w 11 edycji konkursu VASCO Integracje w kategorii Projekt koncepcyjny jest architekt Marta Stanisz.

Salon z kuchnią z pomysłowo zaaranżowanymi grzejnikami

Salon z kuchnią zgodnie z pomysłem urządzone są tylko w dwóch kolorach białym i grantowym.  Takie zestawienie jest eleganckie i zawsze się sprawdza. Architekt Marta Stanisz zaprojektowała zabudowę meblową mieszczącą w sobie nie tylko dużo miejsca do przechowywania ale też kominek, telewizor i grzejnik. Okładzina z forniru wybarwionego w kolorze granatowym łączy salon z przedpokojem – takie jednolite powierzchnie świetnie powiększają optycznie małe przestrzenie. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie telewizora i grzejnika w specjalnie zaprojektowanych wnękach w zabudowie – dzięki temu trzy duże, prostokątne elementy zostały zlicowane z powierzchnią mebla.

 Salon z kuchnią

Fot. VASCO

Projekt kuchni idealnie pasuje do koncepcji całego mieszkania. Szafki kuchenne dolne są granatowe, szafki górne i wysoka zabudowa biała. Biała okładzina, podobnie jak granatowa w salonie, łączy strefę dzienną z przedpokojem.  Szafki kuchenne nie zajmują całej dostępnej przestrzeni pomiędzy ścianami – dzięki temu zabudowa wygląda na znacznie lżejszą. Kuchnie od salonu oddziela jadalnia: stół i krzesła w kolorze białym. Do kuchni architekt wybrała biały, gładki grzejnik. Żeby bardziej optycznie go „zgubić” obok powieszono, tej samej wysokości i głębokości obraz – razem wyglądają jak dwuczęściowe dzieło sztuki.  

Czytaj też: Nowoczesne mieszkanie z geometryczną zabudową

 Aranżacja kuchni

Fot. VASCO

Sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia tak jak przestrzeń dzienna utrzymana jest tylko w dwóch kolorach – białym i granatowym. Elementem wyróżniającym są dwie ściany pokryte fornirowaną okładziną w kolorze granatowym. Na ich tle świetnie wyglądają białe, tapicerowane i łóżko i biurko/toaletka – przeznaczenie mebelka może być zmieniane w zależności od potrzeby. Nie przewidziano tu miejsca na szafę – duża znajduje się w przedpokoju, po drodze z łazienki. Wszystkie elementy aranżacji sypialni są prostokątne lub kwadratowe. Jedynym wymykającym, się konwencji detalem jest okrągły biały kinkiet na ścianie za łóżkiem.

Projekt łazienka z dwoma ciekawymi detalami

Łazienka jest jedynym pomieszczenie, którego kolorystyka wymyka się z koncepcji całego mieszkania. Elegancki  granat zastępuje szykowny antracyt – jednak nadal są to tylko dwa kolory, z dominującą bielą. Pomysłem wartym podpatrzenia w projekcie łazienki, jest umieszczenie drabinkowego grzejnika obok umywalki, w specjalnej wnęce. Dzięki temu grzejnik jest zlicowany z powierzchnią ściany, a ciepłe i suche ręczniki są zawsze w zasięgu ręki. Ciekawym elementem w aranżacji łazienki jest też minimalistyczna lampa oświetlająca umywalkę i lustro.

Copyrights © TIME S.A. 2001-2010 | Design by TIME S.A. Multimedia | Hosted by supermedia