Istnieje kilka podstawowych rzeczy, które należy sprawdzić. Po pierwsze, czy wszystkie kąty są proste, a na ścianach nie ma rys. Następnie warto jest przyjrzeć się dokładnie każdej szybie, czy nie ma na nich soczewek, czyli zniekształceń szyby widocznych w postaci podłużnych pasków. Warto zwrócić uwagę na grzejniki oraz parapety, czy zostały zainstalowane na optymalnej wysokości. Minimalna odległość grzejnika od podłogi, to około 10 cm. To również odpowiedni odstęp od parapetu, który gwarantuje swobodne wypływanie ciepłego powietrza.

Co powinniśmy sprawdzić podczas odbioru mieszkania?

odbiór mieszkania od developera 1Kolejnymi punktami do odhaczenia na liście do sprawdzania jest jakość wykonania sufitów i posadzki, kategoria tynku na ścianach, a także sprawdzenie czy instalacja wodno-kanalizacyjna i wentylacja działają poprawnie. Ważnym punktem, na który trzeba zwrócić uwagę są również płytki na balkonie. Powinny być ułożone w delikatnym spadku, tak by woda nie zatrzymywała się na nim podczas deszczu. Zwróć także uwagę na stabilność zamontowania balustrad, a także na to, czy drzwi wejściowe nie posiadają żadnych uszkodzeń, a do zamka dołączony jest certyfikat potwierdzający jego odporność na rozwiercenie, temperaturę i uderzenia.

Czytaj też: Blog Decoroom

Jak się przygotować do odbioru mieszkania od developera?

odbiór mieszkania od developera 2Przygotuj się już dziś do odbioru mieszkania od dewelopera, by nie zaskoczyła Cię żadna usterka. Wszystko czego nie wychwycisz na początku może z czasem kosztować Cię sporo nerwów i pieniędzy. Jeśli nie masz pewności czy poradzisz sobie z tym zadaniem, możesz skorzystać z usług profesjonalistów. Istnieją firmy, które w ramach wykończenia wnętrz odbierają mieszkania od dewelopera i sprawdzają poprawność wykonania mieszkania pod każdym kątem.

 

 

Więcej informacji na www.decoroom.eu