Jak urządzić SALON. Jak optycznie powiększyć salon

Mały salon był ciasny i mało ustawny. Zobacz, jak urządzić taki salon, co zrobić by optycznie powiększyć pokój. W salonie znikają stoliki i krzesła, kanapa lewituje, półki ciągną się w nieskończoność. To nie nowa ekranizacja przygód Harry’ego Pottera, tylko nowa aranżacja wnętrz, efekt zabiegów powiększających przestrzeń salonu.

Jak optycznie powiększyć salon
Jak optycznie powiększyć salon
Jak optycznie powiększyć salon
Jak optycznie powiększyć salon
Jak optycznie powiększyć salon

Jak urządzić mały salon, jak powiększyć pokój, co zrobić, by był bardziej ustawnym wnętrzem? Najprościej byłoby usunąć ścianę oddzielającą salon od kuchni i w ten sposób zyskać kilka dodatkowych metrów powierzchni. Proste rozwiązania nie zawsze jednak dają ciekawy efekt w aranżacji wnętrz.

Jak powiększyć pokój

Architekt wnętrz Tomasz Wieczorek w prezentowanej aranżacji małego salonu do powiększenia przestrzeni postanowił wykorzystać triki wnętrzarskie wywołujące złudzenia optyczne. Ich działaniu poddawani jesteśmy już od wejścia do mieszkania. W przedpokoju zamontowano dwa duże lustra ciągnące się od podłogi do sufitu. Za ich sprawą wnętrze wydaje się dwa razy większe. Lustrzane tafle umieszczono również w rogach salonu, na ścianie na wprost wejścia oraz na części sufitu. Aranżacja małego salonu jest bardzo ciekawa. W lustrach powieszonych w salonie odbijają się półki na książki zainstalowane na bocznych ścianach salonu oraz wnęka z telewizorem. Mały salon wydaje się dłuższy i wyższy.

Aranżacja salonu

W powiększeniu przestrzeni w salonie dużą rolę odgrywają meble. Przezroczysty stolik jest niemal niewidoczny, nie ogranicza przestrzeni salonu. Podobnie niskie szafki, które zastępują masywne regały.

Jak optycznie powiększyć salon

  • Pomalować ściany salonu jasną farbą. Ciemniejsze mogą być tylko wybrane elementy, np. półki na książki i bibeloty w salonie.
  • Na ścianie, najlepiej w rogu pokoju, przykleić duże lustro. Jeśli zamontujemy je na wprost kanapy, będziemy mieć wrażenie, że ktoś oprócz nas jest w salonie - mało komfortowe uczucie.
  • Dodatki w salonie, takie jak lampki, doniczki czy wazony powinny mieć naturalny kolor. Nie będą przyciągać wzroku i stwarzać wrażenia bałaganu we wnętrzu.
  • Nie przesadzać z wzorzystymi materiałami w aranżacji salonu. Wystarczy jeden taki element.
Ocena: 0
Tekst: Magdalena Kawczyńska Stylizacja: Karolina Chmielnik-Dubaj Projekt salonu: Tomasz Wieczorek Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY