Urządzamy » Salon » Aranżacje salonu » Jak urządzić nowoczesny salon: białe meble i brzozy

Jak urządzić nowoczesny salon: białe meble i brzozy

Małżeństwo architektów postanowiło urządzić salon z biurem. Opracowując projekt wnętrz, nie chieli być stereotypowi. Wpadli na pomysł oddzielenia pomieszczeń brzozami. Pnie drzew wyglądają w salonie efektownie. Do aranżacji salonu wybrali niestandardowe meble, które łatwo przenosić i dowolnie ustawiać. Powstał nowoczesny salon, który w dzień tonie w słońcu, a białe meble i ściany potęgują to wrażenie.

Basia specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, a Tomek – budynków. Wzajemnie się uzupełniają. Pewnie dlatego ich wspólnie obmyślone mieszkanie jest tak oryginalne. - Zastanawiając się jak urządzić nowoczesny salon i biuro, chieliśmy aby wystrój mieszkania był naszą wizytówką dla klientów, których tu przyjmujemy - mówi Tomasz.

Jak urządzić salon? Porady architektów

Architekci, radzą jak urządzić salon i o czym pamiętać podczas prac wykończeniowych, by urządzanie wnętrz przebiegło sprawnie i szybko. Po pierwsze w trakcie prac remontowych warto pomyśleć o montażu elementów, które powinny być ukryte. Dotyczy to zwłaszcza kabli i mocowań. Właściciele np. wkręcili haki do huśtawki (z IKEA) w pokoju dziecka jeszcze przed tynkowaniem. Wszystkie półki w pokoju warto zamontować wspornikowo, by nie było widać podpór. Uzysykamy w ten sposób efekt lekkości, meble będą "wtapiać się" w ściany. W prezentowanym salonie jest dość ciakwie wymyślony karnisz z rozpiętego na wspornikach sznura konopnego. Zasłony są zresztą tylko dekoracją, bo okna zasłaniają rolety.

Projekt wnętrz

Wrażenie z wizyty w ich mieszkaniu w Gliwicach jest niezapomniane. Nowoczesny salon jest świetlisty i przestronny. Oryginalnie wyglądają pnie drzew umieszczone w salonie i niestandardowe, białe meble. Basia do brzóz ma sentyment, ponieważ do niedawna rosły w ogródku przy domu jej rodziców. Gdy zastanawiali się, czym wydzielić biuro z pokoju dziennego, wpadli na pomysł, aby „przesadzić” je do wnętrza. - Taka umowna przegroda to jest to. Oryginalna, naturalna, pozwala podczas pracy być blisko rodziny - wyjaśniają. - Pomyśleliśmy, że mieszkanie dla rodziny z małym dzieckiem najlepiej urządzić jasno i przestronnie. Dlatego stworzyliśmy całkowite przeciwieństwo naszego poprzedniego lokum - opowiada Basia. - Urządzałam je, gdy królowała moda na wenge. A ponieważ miało małe okna, bo mieściło się w starym budynku, wnętrza wyszły dość mroczne. Chociaż uwielbiają stylowe dębowe stoły i kredensy firmy Ludwik Styl, ze względu na dziecko do nowego mieszkania wybrali tańsze i bardziej praktyczne meble. Nie będzie im żal wymienić je za parę lat na inne, gdy się zniszczą. Dobrali jasnobrązowe podłogi oraz lekkie nowoczesne wyposażenie, a ściany pomalowali na biało. Salon połączyli we wspólną przestrzeń z biurem i jadalnią. Taki wystrój świadczy też o ich otwartym podejściu do projektowania. – Lubimy szukać nowych rozwiązań, eksperymentować z formą i materiałami – przekonuje Tomek. - I lubimy przestrzeń.

Białe, mobilne meble i ściany

Nie chcieli być stereotypowi - zamiast kanapy i foteli do salonu kupili siedziska-worki z ekoskóry i okrągłe pufy. Te meble łatwo przenosić i ustawiać w dowolnych konfiguracjach. Stoliki (Kare Design) z lakierowanej sklejki chowane jeden pod drugi przydają się, kiedy przychodzą goście. Podobnie jak siedziska mogą zmieniać miejsce i układ. Kuchnia z białymi lakierowanymi szafkami wygląda jak przedłużenie pokoju. To wrażenie potęgują taka sama jak w salonie lampa (Castorama) zawieszona nad stołem i minibiblioteczka na górnych półkach. Są tu nie tylko książki kucharskie, ale też leksykony win oraz albumy poświęcone architekturze i trendom w projektowaniu wnętrz. Jedynie biały gres na podłodze sygnalizuje przejście do innej strefy mieszkania. Stół i krzesła kupili w IKEA.
Wnęka na telewizor ma po bokach półki do przechowywania sprzętu i płyt. Monitor wygląda jak obraz zawieszony na konopnych sznurach. Naprawdę jest przymocowany do ściany i ujęty w ramę z blachy. Została celowo skorodowana i pokryta preparatem, aby rdza nie brudziła. Z tego materiału jest też półka na głośnik nad wejściem do jadalni. Szklane drzwi (Interdoor) prowadzą do sypialni małżeńskiej i do łazienki.
Na ściany Basia wybrała swoją ulubioną farbę Pure White marki Tikkurila, a na podłogę panele klon Hartley (Classen), które można kłaść na ogrzewaniu podłogowym.

Zobacz również
Przeczytaj też:
Salon i stylowe meble. Aranżacja wnętrz w stylu shabby chic
Salon i stylowe meble. Aranżacja wnętrz w stylu shabby chic

W mieszkaniu po przodkach uwili swoje gniazdko Karolina i Adam. Zdecydowali się ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Wąski salon to aranżacyjne wyzwanie. Zobaczcie sposoby na poprawę takiej sytuacji…
Wąski salon jest trudny do wygodnego zaaranżowania. Ale tak naprawdę trudniej zaaranżować wąski salon czy ...
Kamień na ścianie: dekoracyjne okładziny ścienne i podłogowe z kamienia naturalnego!
Okładziny ścienne z kamienia naturalnego idealnie wpisują się w aktualnie panujące trendy wnętrzarskie! W zgodzie ...
Targi Tendence: międzynarodowe targi dekoracji i wyposażenia wnętrz
Targi Tendence to jedno z najważniejszych wydarzeń branży dekoracji i wyposażenia wnętrz na arenie międzynarodowej! ...
Jaki kolor ścian pasuje do ciemnych mebli?
Witam. Mam bardzo ciemne meble w salonie, który jest połączony z kuchnią, również z ciemną zabudową. Teraz ściany częściowo pomalowane są...
Aleksandra Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 12175 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Sowy Arystokratki

  Sowy: pomysłowe dekoracje wnętrza

 • Kute ręcznie prezenty na ślub

  Unikatowe wyroby m. in. pomysły na prezenty ślubne - podkowy z napisem z podstawkiem gwoździem - wyjątkowe prosto z kuźni. Bądź oryginalny - więcej zdjęć i cennik - kowal501@o2.pl

 • Tagi na doniczki ;-)

  Długo zastanawiałam się jak oznaczyć ziółka rosnące na moim balkonie. Nie chciałam tabliczek wbijanych w ziemię, na których zapisujemy nazwę roślinki. Sprawdzone rozwiązania nie są dla mnie ;-).Ponieważ mam słabość do drewna...postanowiłam wykorzystać okrągłe...