Jak urządzić małe mieszkanie: POMYSŁY na ARANŻACJĘ MAŁEGO WNĘTRZA nie tylko W BLOKU - ZDJĘCIA

Jak urządzić małe mieszkanie, to pytanie zadaje sobie wiele osób, nie tylko właściciele kawalerek. W małych mieszkaniach aranżacja wnętrz musi być funkcjonalna i dobrze wykorzystująca każdy fragment powierzchni. Prezentujemy małe mieszkanie urządzone wygodnie i nowocześnie. Właściciele udowodnili, że kawalerka może wyglądać jak loft.

Małe mieszkanie
Małe mieszkanie
Małe mieszkanie
Małe mieszkanie
Małe mieszkanie

Masz problem, jak urządzić małe mieszkanie, by było wygodne i ładne? Zobacz aranżację kawalerki, której wystrój przypomina loft. Małe mieszkanie jest nowoczesne i funkcjonalne. Urządzone ciekawie i tanio. O klimacie mieszkania zdecydowało kilka dizajnerskich przedmiotów, pomysłowa aranżacja wnętrz, interesujący sufit oraz ukochane kolory właścicielki - biel, brąz i czerwień. Mieszkanie, chociaż małe, odpowiada jej w stu procentach, w końcu każdy jego fragment projektowała, by zrealizować własne marzenia.

Małe mieszkanie: kawalerka jak loft

City Loft RoRO - tak właścicielka nazwała swoje małe mieszkanie. Kiedy je kupowała, było podzielone ścianami, niskie i nieustawne, co na powierzchni 32 m2 dawało przytłaczający efekt. Zapalona architektka wnętrz widziała w nim jednak potencjał. Zleciła podwyższenie sufitu i wyburzenie zbędnych ścian w mieszkaniu. W ten sposób udało się nawet stworzyć sporą garderobę, choć wydawało się, że nie będzie miejsca na szafę przy ścianie. Powstała między ścianą oddzielającą kuchnię a regałem stojącym w strefie dziennej. Tworząc ów kubik, właścicielka rozwiązała problem przechowywania rzeczy i ułatwiła sobie utrzymywanie porządku w kawalerce.

Małe mieszkania: ciekawa aranżacja wnętrz

Strop z betonowymi belkami, największa niespodzianka małego mieszkania, mocno wpłynął na jego ostateczny wygląd i wystrój wnętrz. Przede wszystkim należało go oczyścić i odnowić. Miał wiele wystających elementów zbrojeniowych, które trzeba było nieco wygładzić. Większość pomalowano na biało, by optycznie nie obniżać niskiego wnętrza. Sufit zdecydował też o rodzaju oświetlenia w mieszkaniu. Po odkryciu stropu najważniejsze stało się podkreślenie jego formy, faktury i koloru, dlatego dominują kinkiety. Światło skierowane jednocześnie w dół i w górę podwyższa sufit, eksponując też głębokie wcięcia. Konsekwencją tego odkrycia jest również kuchnia: surowa, kanciasta, ale  funkcjonalna. Fronty w kolorze aluminium i rdzawe płytki podłogowe podkreślają fabryczny wystrój wnętrza.

Małe mieszkanie: jakie wybrać meble

Większość mebli w małym mieszkaniu została wykonana na zamówienie. Regał w salonie wykonał zaprzyjaźniony stolarz z poznańskiej firmy Paweł i Piotr, według projektu właścicielki. Jest to jednocześnie jedna ze ścian ukrytej z tyłu garderoby. W małym mieszkaniu nie ma wielu mebli, regał musiał być więc pakowny i funkcjonalny, by zmieścić też telewizor i sprzęt grający. W mieszkaniu położonym na niskim parterze, do którego każdy może zajrzeć przez okno, potrzebne były odpowiednie zasłony. Poszukiwania trwały długo. W końcu najdoskonalsze okazały się rolety firmy Idee, które wieczorem zasłaniają szybę w całości, a w dzień można je częściowo opuścić. Pełnią wtedy funkcję tradycyjnych zazdrostek.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY