Jadalnia nie musi być oddzielnym pomieszczeniem, jeśli mamy małe mieszkanie. Często można wygospodarować w kuchni kącik czy miejsce do jedzenia, czasem wystarczy tam wstawić mały stolik. Problem pojawia się, kiedy planujemy większą uroczystość i chcemy ładnie i wygodnie podjąć gości.

Jadalnia w salonie: komfort i wygoda

Aranżacja jadalni w salonie będzie dobrym pomysłem, jeśli w kuchni mamy mało miejsca, a powierzchnia salonu pozwala, aby wstawić do niego stół z krzesłami. Wielkość stołu dobierzmy oczywiście w zależności od liczby domowników, ale także biorąc pod uwagę wielkość salonu. Dobrze, aby stół nie był największym i najcięższym meblem w salonie, bo zaburzy wtedy równowagę w aranżacji salonu.

Jadalnia w salonie: ważne miejsce

Jadalnie w salonie możemy urządzić pomiędzy salonem i kuchnią, jeśli mamy kuchnię otwartą. W naturalny sposób wydzieli ona wówczas funkcje pomieszczeń, a serwowanie posiłków będzie łatwiejsze. Ważne, aby aranżacja jadalni w salonie nie przeszkadzała na przykład w oglądaniu telewizji. Idealnym rozwiązaniem będzie, jeśli jadalnia w salonie będzie miała swój kącik – na przykład wnękę. Jadalnię w salonie możemy także oddzielić od reszty wnętrza na przykład ścianka działową. Zostawiając pomieszczenie otwarte, spowodujemy, że wyda się większe i bardziej przestronne.

GALERIA: romantyczna aranżacja jadalni >>>