Jadalnia: aranżacje tego pomieszczenia zależą często od wielkości mieszkania. W dużych domach na jadalnię przeznacza się osobne pomieszczenia lub obszerne fragmenty salonu. Ze względu na zróżnicowanie funkcjonalne poszczególnych zakątków, ciekawa aranżacja jadalni może nastręczać trudności. Do jadalni w salonie najprościej sięgnąć po gotowe zestawy mebli, ale rezultat nie zawsze jest oryginalny. Niezbędny jest typowy zestaw mebli: stół, krzesła, kredens lub bufet na zastawę i obrusy. Nic bardziej mylnego! Znacznie lepsze efekty w aranżacji jadalni przynosi łączenie sprzętów w różnych stylach. Nie jest to trudne, bo współczesny rynek oferuje wiele możliwości. Warto też zajrzeć na targi staroci i do antykwariatów.

Aranżacja jadalni: stół w centrum

Aranżacja jadalni często zaczyna się od zakupu stołu. Poza tradycyjnymi kształtami mamy do dyspozycji stoły do jadalni o nietypowych, oryginalnych formach blatów. Jeśli kupujemy nowy stół, można wybrać stół z blatem szklanym czy z tworzywa sztucznego. Ewoluują również podstawy stołu, tradycyjne cztery nogi coraz częściej zmieniają się w dwie albo trzy o oryginalnych kształtach albo przybierają postać jednej ciężkiej podstawy. Szczególny klimat wniesie do aranżacji jadalni stary stół z litego drewna. Można go zostawić w naturalnym kolorze lub przemalować na inny. Oryginalnym pomysłem będzie pomalowanie stołu na inny, mocno intensywny kolor.

Jadalnia aranżacje: nowe formy krzeseł

Aranżacja jadalni nie może obejść się oczywiście bez krzeseł. W ostatnich latach krzesła zmieniły się nie do poznania. Ciężkie krzesła do jadalni z litego drewna coraz częściej są wypierane przez krzesełka z lekkich często przezroczystych materiałów. Na topie w urządzaniu jadalni jest łączenie krzeseł o różnych ksztłatach i formach lub łączenie lekkich form ze stołami o solidnych, ciężkich blatach i masywnych nogach.