Darmowe programy do projektowania wnętrz pozwalają na skonfrontowanie naszego wyobrażenia z rzeczywistym wyglądem aranżacji. Większość tego typu programów wyposażona jest w wiele dodatkowych, przydatnych funkcji takich jak drukowanie naszego skończonego projektu oraz jego wielokrotną edycję.

Darmowe programy do projektowania wnętrz: Google SketchUp 

Google SketchUp to program do budowania, tworzenia oraz projektowania wnętrz. Tworzenie modeli trójwymiarowych jest proste i przyjemne. Posiada funkcję eksportu przygotowanych prac do kilku formatów w tym JPG, TIF, BMP, PNG co ułatwia tworzenie projektu.

Ponieważ częstym problemem jest porównanie pomysłu czy też wyobrażenia do wyglądu faktycznego dużym plusem programu jest doskonała pomoc w doborze pasujących do siebie ścian z meblami czy też oświetlenia itp. W ten prosty sposób przekonamy się, czy meble które chcemy umieścić w swoim wnętrzu będą pasować do pozostałych elementów aranżacji. Dzięki wszystkim udogodnieniom jakie serwuje nam Google Sketchup bez problemu stworzymy dokładny i oddany naszym wyobrażeniom projekt kuchni, salonu, sypialni, łazienki czy też pokoju dziecięcego. Dodatkowym atutem programu są narzędzia do modelowania rzeźby terenu i tworzenia animacji.

Pobierz Google SketchUp