Salon z kuchnią najczęściej jest pomieszczeniem otwartym. Wnętrza mogą mieć jedynie wydzielone strefy: kuchenną, relaksu oraz jadalni.

Salon z kuchnią: gdzie tapeta?

W dekoracji salonu z kuchnią modnym trendem jest stosowanie tapet. Mogą być one ładną ozdobą ściany, ale źle dobrane, zepsują efekt całego wnętrza.

W salonie z kuchnią warto zastosować tapetę tylko na jednej ze ścian. Tak zastosowana tapeta będzie wówczas najbardziej wyrazistym elementem dekoracyjnym, zwłaszcza jeśli ma wyraziste i mocne desenie lub kolor. Tapeta zastosowana na jednej ze ścian przełamuje monotonię wnętrza. W salonie z kuchnią tapetę możemy zastosować na jednej z krótszych ścian, jako podkreślenie ściany z telewizorem lub na ścianie głównej jako wyraźna dekoracja wnętrza. Tapeta może tez doskonale zamaskować lub podkreślić uskok lub wnękę. Ciekawie prezentuje się tapeta w salonie, której wzór lub motyw jest kontynuacją tapety nad blatem w kuchni. Pamiętajmy bowiem, że salon z kuchnią są przestrzenią otwartą, więc ich stylistyka powinna być spójna.

Tapeta w salonie z kuchnią może występować także w charakterze akcentu, który tworzy tło dla efektownej kanapy lub dostojnego kredensu – czyli tych elementów wnętrza, których obecność chcemy szczególnie podkreślić.