Przez kolejny weekend w Terminalu Designu w ramach Projekt Marketu zaprezentują swoje wyroby: Agata Bieleń, Bang Bang Design, Barbórka Dizajn, Bunny Likes, Daria Siwak, e m k r o p k a, Kitsune, Utulak, Stoner Circus, Yoolo. Trójmiejscy twórcy będą mogli z kolei wziąć udział w przeglądzie Behance Portfolio Review w PPNT Gdynia.

- Zachęcamy mieszkańców Gdyni i turystów, aby w sobotę i niedzielę zostawili samochody i spacerowali po mieście, odkrywając jego liczne zakątki. Przy ulicach Świętojańskiej i Starowiejskiej czekają wystawy w witrynach sklepowych i warsztaty w plenerze. Zapraszamy też na Skwer Kościuszki do fotografowania się z monidłami gdyńskimi, zaprojektowanymi przez uczestników Gdyńskiego Pleneru Projektowego – zachęca Ewa Janczukowicz-Cichosz, kierownik festiwalu Gdynia Design Days.

Gdynia Design Days 2014: co trzeba zobaczyć!

W ostatni weekend festiwalu odbędą się również: Spacery Szlakiem Modernizmu, liczne warsztaty w Terminalu Designu i w Strefie Miasto. W niedzielę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się maraton filmowy. - Wciąż można dopisywać się na warsztaty dla różnych grup wiekowych, od dzieci po seniorów. Udział jest oczywiście bezpłatny – dodaje Janczukowicz-Cichosz.

Dla zainteresowanych zwiedzaniem wystaw i prototypów stworzonych specjalnie dla Gdyni organizowana jest weekendowa akcja śledź design. Dzięki bezpłatnym MINI Taxi można przemieścić się pomiędzy Terminalem Designu (zmiana lokalizacji), Dworcem Gdynia Główna a Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia, w którym prezentowane są m.in: „Wystawa główna Miasto+”, „Plaża 60+”, „Mobilna szklarnia miejska”, „Smak przedmiotu”, „Miasto+ Reakcja”, „Najlepsze dyplomy ASP Gdańsk 2013/2014” i wystawy towarzyszące.

Akcja wyłączenia ulicy z ruchu drogowego realizowana jest przez Mobilną Gdynię – Zarząd Dróg i Zieleni. Festiwal organizowany jest przez gdyński samorząd - Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia – Centrum Designu Gdynia oraz grono profesjonalistów z Polski i zagranicy.

Szczegółowe informacje o festiwalu:

www.gdyniadesigndays.eu

www.facebook.com/gdyniadesigndays