Fototapety powróciły do łask i coraz częściej pojawiają się w aranżacji mieszkań. To najprostszy sposób na zmianę wystroju wnętrza bez urządzania kosztownego remontu. Jednak wybór fototapety do stylu panującego w pomieszczeniu wcale nie jest łatwy. Musimy wziąć pod uwagę kolorystykę i styl dominujący we wnętrzu. Fototapety optycznie powiększają przestrzeń i nadają mu oryginalnego charakteru, tylko wtedy kiedy są odpowiednio dobrane.

Aranżacja wnętrz: dekoracyjna ściana z fototapetą!

Przyklejenie fototapety na ścianie to doskonały pomysł na zmianę wystroju wnętrza. Dobrze dobrana fototapeta potrafi podkreślić styl panujący w wybranym przez nas pomieszczeniu lub wyeksponować meble, dla których stanowi tło. Ozdabianie pokoju dziennego grafikami lub fototapetami jest najprostszą i najpopularniejszą formą dekoracji. Jednak fototapety pojawiają się również w łazience czy w kuchni. Ten pomysł na ciekawą, a jednocześnie nietypową aranżację wnętrza nikogo już nie dziwi.

Fototapeta we wnętrzu: jakie tapety wybieramy najczęściej?

W klasycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się grafiki prezentujące naturę np. dmuchawce czy pole lawendy. W kuchni urządzonej w klasycznym stylu nad blatem możemy zobaczyć zdjęcie suszących się ziół umieszczonych za szkłem.  Do minimalistycznych i loftowych aranżacji najczęściej wybierane są fototapety z abstakcyjnymi obrazami lub grafiki z widokiem największych światowych metropolii jak Nowy Jork czy Londyn. Grafiki, fototapety i obrazy z ciekawymi motywami znajdziecie w sklepie internetowym pixers.pl. Fototapety często pojawiają się również w pokojach dziecięcych. Pobudzają one wyobraźnię i dodatkowo chronią ścianę przed zabrudzeniami, dlatego najczęściej pojawiają się na ścianie za łóżkiem. Fototapeta często wyznacza poszczególne strefy w aranżacji wnętrza. Na jej tle może pojawić się szafka z telewizorem, kanapa czy stół z krzesłami.