Fioletowy pokój dzienny: jak urządzić romantyczny salon

Jak urządzić salon, by był romantyczny? Przede wszystkim ważny jest wybór kolorów wnętrz, stylu mebli i dodatków. Do aranżacji pokoju dziennego właściciele wybrali kolory: biały i fioletowy. Do tego koloru ścian i dodatków doskonale pasują białe meble, zarówno proste, jak i stylowe.

Romantyczny salon pełen bieli
Romantyczny salon pełen bieli
Romantyczny salon pełen bieli
Romantyczny salon pełen bieli
Romantyczny salon pełen bieli

Właściciele zastanawiali się, jak urządzić salon? Chcieli, by wnętrze było stylowe, romantyczne i przytulne. Salon zanurzony jest w bieli: od podłogi aż po sufit. Aby wystrój wnętrza nie był nudny dla kontrastu dodano kolor fioletowy na dwóch ścianach. Telewizor w białej ramie idealnie wkomponował się w kolorystykę pokoju. Wygląda jak obraz w passe-partout. Przezroczyste szkło blatów oraz lampionów (m.in. z Flaming&Co) nadaje stylowi wnętrza lekkość i subtelność. Panele podłogowe, które wybrali do salonu, wnoszą światło i dekorują delikatną fakturą. Są imitacją bielonego dębu. Pokrywają podłogi w całym mieszkaniu. Kupili je, podobnie jak pałacowy żyrandol, w markecie Obi. Stolik kawowy pochodzi z Boutique Pierrot.

Jak urządzić romantyczny salon?

Kuchnia po wyburzeniu ściany połączyła się z przedpokojem, który już niedługo zostanie zabudowany wysoką do sufitu i szeroką po same drzwi wejściowe garderobą. Na razie jest tu wolna przestrzeń, którą dekorują lustro w przecieranej ramie i kolumna z plastiku. Bliźniacza stoi przy drzwiach do łazienki.

Stół ze szklanym blatem na metalowym stelażu kupili w IKEA i sami przemalowali. Pod szybą znajduje się krata, której połowę właścicileka wyścieliła folią i wysypała piaskiem, by móc wyeksponować skarby pana domu - muszelki wyłowione podczas nurkowania w Gwadelupie. Na drugiej połowie umieszczono stylową szachownicę, która wielkością idealnie pasuje do wymiarów stołu.

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Majewska Zdjęcia: Aneta Tryczyńska

POLECANE ARTYKUŁY