Przestrzeń i prostota to priorytety w tej aranżacji salonu. Podstawą był dobry projekt, który zamienił wnętrze salonu nie do końca wygodne w funkcjonalne. Podczas urządzania salonu nieoceniona okazała się wyobraźnia projektantki. Podjęto decyzję o radykalnej przebudowie niektórych fragmentów mieszkania, m.in. połączono wąską kuchnię i salon o wydłużonym kształcie, tworząc wspólne, duże wnętrze – przestronne i jasne. Gospodarzom zależało, aby aranżacja salonu była uporządkowana, nieprzeładowana rzeczami, estetycznie czysta. Ponadto wystrój salonu miał być przytulny i sprzyjać wyciszeniu.

Estetyczna aranżacja salonu: kolory, podłogi, dodatki w salonie

Aranżacja salonu miała być estetyczna, przytulna i funkcjonalna. Zdecydowano więc o wykorzystaniu podczas urządzania salonu materiałów naturalnych, m.in. drewna i kamienia, oraz kojarzącej się ze świeżością bieli i odcieni szarości. Pani domu zależało też na wnętrzu, w którym łatwo byłoby utrzymać ład.

Podłoga w salonie to dębowy parkiet. Do tego dopasowano stół z litego dębu zakonserwowany olejem, który tworzy spójny wystrój i idealnie komponuje się z posadzką.

Centralny punkt salonu połączonego z kuchnią to kubik, który od strony kuchni jest sprytną szafą na AGD, a w części wypoczynkowej salonu posłużył jako ściana telewizyjna (pod odtwarzacz zrobiono specjalną niszę).

Meble w salonie to sofa i puf z Komfort Meble, stolik z IKEA, lampy - Normann Copenhagen. W aranżacji salonu udało się też wydzielić jadalnię. Nad stołem w salonie wisi techniczna lampa, która nie odwraca uwagi ani od pięknego mebla i krzeseł, ani od podświetlanej tapety (Flügger), wyznaczającej strefę jadalni. Aranżacja salonu jest spokojna i elegancka, dzięki miękim i przyjaznym odcieniom szarości.

Oglądając zdjęcia salonu, zwróćcie uwagę, jak neutralne tło jest doskonałe do wyeksponowania dekoracji oraz kwiatów w wazonach. W stonowanym, niemal pustym wnętrzu salonu są bardziej kolorowe i wydaje się, że mocniej pachną! W salonie nie ma wielu roślin, natomiast balkon nimi kipi! Zielone i fioletowe donice idealnie współgrają z aranżacją salonu. Duże okno balkonowe raczej łączy niż dzieli obie przestrzenie.