Aranżacja szarego salonu została dokładnie przemyślana. Pani domu, która jest jednocześnie projektantem wnętrz, nie spieszyła się z urządzeniem chcąc, aby zyskały efekt ponadczasowości i dobrze służyły całej rodzinie.

Elegancki szary salon dla całej rodziny

Z holu do salonu schodzimy po drewnianych schodach, ciesząc się obok towarzystwem 7-metrowej ściany obitej szykownym, czarnym welurem. Takie wykończenie przedpokoju nadaje wnętrzu przytulności, a jednośnie dobrze tłumi dźwięki. Podobną funkcję spełniają gołębio-liliowe zasłony – gdy je odsłonimy, salon „wychodzi” na taras z ogrodem.

Szary salon jest centralnym miejscem 600-metrowego domu. Jego aranżacja utrzymana jest w gołębich szarościach i bieli, które ociepla jasny kolor dębowej, olejowanej podłogi. Ważną funkcję pełnią nie narzucające się dodatki w stylu nowoczesnej elegancji lat 30. W wielu miejscach pojawiają się np. plakaty, wyjęte z przedwojennych czasopism, które właścicielka kupuje na ulubionym pchlim targu w Nicei. Monochromatyczne, oprawione w proste srebrne ramy dodają szyku w aranżacji salonu.

Elegancki szary salon jest lekko otwarty na kuchnię – pomieszczenia odgradza niepełna ściana, która skutecznie oddziela wnętrza.  Wygodne miękkie i obszerne sofy stojące na wprost dużego kominka, sprzyjają rodzinnym wieczorom i zabawom.

Zobacz DUŻE ZDJĘCIA w galerii >>>