W mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu projektanci zastali skomplikowany układ przestrzenny - podział na wiele małych i trudnych do zaaranżowania pomieszczeń. Wiele metrów kwadratowych mieszkania zostało w ten sposób „straconych”, ponieważ nie wykorzystywano ich w odpowiedni sposób. Dlatego też projektanci zdecydowali się na powiększenie wnętrz, by na nowo móc odkryć potencjał każdego z pomieszczeń.

Eklektyczny minimalizm: stare meble w nowym otoczeniu

Sypialnia, łazienka i pokój dzienny zostały powiększone kosztem nieużytecznych przejść i korytarzy. Odzyskana powierzchnia pozwoliła na nowo zaplanować układ funkcjonalny każdego z pomieszczeń. Właściciele mieszkania zyskali również pojemną garderobę. Wrażenie otwartej i pełnej światła przestrzeni podkreśliły białe ściany, a także prostota szlachetnych materiałów i dodatków.

Zobacz też: Jak połączyć stare z nowym czyli klasyka w nowym wydaniu >>>

Kuchnię wyposażono w funkcjonalną wyspę oraz zabudowę sięgającą do sufitu. W aranżacji połączono „stare” z „nowym”, zestawiając politurowany stół z ciemnego drewna z białymi krzesłami na chromowanych stelażach. W łazience brak tradycyjnych kafli, nawet pod prysznicem. Chłodna biel została przełamana i ocieplona drewnianymi akcentami - blatem umywalkowym oraz listwą przy brodziku. Warto zwrócić uwagę również na nietypowy, naścienny kran. W mieszkaniu można znaleźć również inne perełki w stylu vintage, takie jak szafa, lustro czy fotel. Bazę we wnętrzu stanowią drewniana podłoga i białe ściany. Cała aranżacja ma charakter bardzo nowoczesny i minimalistyczny. Wsród wszechobecnej bieli znajdziemy jednak stare, oryginalne meble. Takie połączenie sprawiło, że we wnętrzu zamieszkał styl eklektyczny w minimalistycznej odsłonie. Na tle jasnych kolorów drewniane, wyjątkowe meble są dobrze widoczne i co za tym idzie sprawiają wrażenie unikatowych.

Autor projektu: www.miedzyliniami.com

Galerie zdjęć: realiacje białe wnętrza