Dywan powinien harmonijnie łączyć się z aranżacją całego pomieszczenia. Jego zakup nie należy do łatwych - musimy dobrać go go mebli, koloru ścian i dodatków. Jakie są aktualne trendy wnętrzarskie? Jak dobrze dobrać dywan do wnętrza? Podpowiadamy czym kierować się przy wyborze dywanu!

Dywan do pokoju dziennego: dopasowujemy dywan do aranżacji pomieszczenia!

Przy zakupie dywanu powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego rolę praktyczną, ale i dekoracyjną. Dywany nie zakrywają już całej podłogi, a stanowią dodatek do aranżacji pomieszczenia, często wyznaczając poszczególne strefy. W pokoju dziennynm dywan najczęściej pojawia się przy kanapie, wyznaczając tym samym strefę odpoczynku. W pokojach połączonych z kuchnią i jadalnią, dywan możemy umiejscowić pod stołem z krzesłami. W klasycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się jednokolorowe dywany z długim włosiem w kolorze brązu, beżu, kremu czy szarości. Są to ponadczasowe kolory, które są nie tylko praktyczne, ale z powodzeniem możemy przenieść je do innego pokoju. Wielbiciele minimalizmu i stylu loftowego mogą pozwolić sobie na wybór dywanu w mocnej kolorystyce. Biel i szarość panująca we wnętrzach urządzonych w tych stylach sprawia, że jeden mocny kolor wprowadzony do pomieszczenia nadaje mu charakteru i jest mocnym akcentem, który zwraca uwagę. Dla miłośników aranżacji w stylu prowansalskim i angielskim proponujemy dywany w kwiaty (Empera) lub monochromatyczne (Rondo titan). Do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego doskonale sprawdzą się dywany z serii Matrix, Rio lub Star. Kolorowe, geometryczne wzory idealnie pobudzają wyobraźnię, a młodsze dzieci mogą je traktować jako miejsce zabaw.

Dywan do pokoju dziennego: wymień swój dywan! Najmodniejsze dywany zgodne z trendami

Nowy dywan to doskonały sposób, aby odświeżyć i ocieplić wnętrze domu czy mieszkania. Stylowe szarości, modne melanże, przetarcia w stylu vintage, geometryczne wzory oraz intensywne odcienie – to tylko niektóre przykłady nowych wzorów dywanów, które od listopada dostępne są w sklepach Komfort. Wiele z nich kupimy teraz w specjalnych, bardzo atrakcyjnych cenach, bo w sieci trwa akcja Wymień dywan na nowy. Promocja trwa we wszystkich sklepach Komfort oraz w sklepie on-line na www.komfort.pl Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej 40 wybranych nowości dostępnych w salonach marki Komfort.

Prawie 300 nowych wzorów dywanów w Komforcie! Od 6 listopada trwa akcja Wymień dywan na nowy. Promocja trwa we wszystkich sklepach oraz w sklepie on-line na www.komfort.pl