Drzwi wewnętrzne. Które warto wybrać? 3 PYTANIA DO EKSPERTA

Dziś bierzemy pod lupę drzwi wewnętrzne do mieszkania. Przygotowujemy się do udanych zakupów. Sprawdzamy możliwości. Pytamy specjalistę  o godne polecenia materiały oraz efektowne rozwiązania.

Drzwi Hoermann ConceptLine. Błyszczące i matowe w jednym wnętrzu?
Drzwi Hörmann w sypialni
Drzwi z serii BaseLine w okleinie Duradecor - włoska akacja
Drzwi z serii BaseLine w okleinie Duradecor - biały mat
DesignLine Duradecor

Naszym ekspertem jest Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska

 

Grupa Hörmann to największy w Europie producent bram garażowych, napędów oraz drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Słynie z bogatego, zgodnego z trendami wzornictwa swoich produktów. Ich atutem jest też komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz energooszczędność i najwyższa trwałość. 

1. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając drzwi?

Zakup drzwi to decyzja na lata. Powinny więc mieć one stabilną konstrukcję i niezniszczalną powierzchnię. Równie ważny jest ich atrakcyjny wygląd. Wszystkie te wymogi spełniają drewniane drzwi wewnętrzne Hörmann. Występują aż w pięciu liniach wzorniczych, dzięki czemu łatwo można dopasować je do stylu wnętrza. Co je wyróżnia? Motywy klasyczne, nowoczesne, zdobienia ze stali nierdzewnej i kilka rodzajów powierzchni – od wysokiej jakości lakierowanych przez forniry z naturalnego drewna po niezwykle odporną okleinę Duradecor.

 Drzwi wewnętrzne. Które warto wybrać?

Białe drzwi z wpuszczaną listwą profilową (na zdj. model Georgia 1 w wersji przesuwnej) pięknie uzupełniają klasyczny wystrój. Idealnie pasują do sztukaterii, stiuków czy boazerii angielskiej.

Fot. Hörmann

2. Jakie walory ma okleina Duradecor?

Jest odporna na uszkodzenia, ścieranie, uderzenia, wysoką temperaturę oraz łatwa w pielęgnacji (podobnie jak blat laminowany). Wszelkie zabrudzenia zmyjemy z niej przy użyciu detergentów, bez obawy o utratę walorów estetycznych drzwi. W pokoju dziecka sprawdzi się okleina Duradecor Ultramat w kolorze antracytowym – mogąca pełnić funkcję tablicy kredowej. Nie zostają na niej odciski palców.

 Okleina Duradecor

Po lewej drzwi z serii BaseLine w okleinie strukturyzowanej Duradecor ze wzorem orzecha, po prawej drzwi z kolekcji ConceptLine w okleinie strukturalnej Duradecor w kolorze antracytowym.

Fot. Hörmann

3. Które drzwi są szczególnie polecane?

Spośród modeli drewnianych firmy Hörmann wyróżnia się seria ConceptLine – nagrodzona Złotym Medalem MTP targów Budma 2018 za jakość i ciekawe możliwości indywidualnej aranżacji. Drzwi z tej linii pozwalają na łączenie faktur i barw zgodnie z naszym gustem. Zestawiając jeden z trzech rodzajów powierzchni (ultramatowej, błyszczącej lub strukturalnej) z kolorem białym, jasnoszarym lub antracytowym – możemy uzyskać niepowtarzalny efekt, który podkreśli elegancki styl nowoczesnych wnętrz.

 Drzwi wewnętrzne

Elegancki, minimalistyczny model DesignLine Plain 14-7 (na zdj.) pokryto okleiną Duradecor, która swoją trwałością dorównuje blatom kuchennym. Jest szczególnie odporna na uderzenia, zabrudzenia i zadrapania (ważne, gdy w domu jest zwierzak!).

Fot. Hörmann

Ocena: 5
Zdjęcia: Hörmann

POLECANE ARTYKUŁY