Aranżacja salonu w drewnie: rzadko prezentujemy takie wnętrza. Właściciele nie do końca byli zadowoleni z układu przestrzennego swojego nowego domu. Stwierdzili, że można bardziej funkcjonalnie zagospodarować 115 metrów kwadratowych. Sami więc zajęli się aranżacją wnętrza. Zdecydowali się na małą rewolucję i usunęli niepotrzebne ścianki, schowki, przenieśli nawet kuchnię z jednej części domu do drugiej. Dzięki temu stworzyli zupełnie nową stylową aranżację i salonu i całego wnętrza - otwartą strefę dzienną, w której mieści się salon, jadalnia i kuchnia. Aranżacją salonu zajęła się głównie pani domu.

Pomysł na aranżację salonu: tworzywo i styl

Aranżacja salonu jest spójna ze stylem całego domu. Gospodarze uznali, że do aranżacji wnętrza salonu w domu typu dworek pod miastem najbardziej pasuje drewno, ale mieli obawy, że może przytłoczyć niewielką, jak na dom, przestrzeń. Dlatego w aranżacji salonu i pozostałych pomieszczeń wykorzystali na ścianach bielone deski (sosnowe), a na podłodze pobielony jesion. Konstrukcję stropu i podpory pomalowali na biało. Dzięki temu aranżacja salonu w drewnie i całego wnętrza jest nie tylko jasna, ale też lekka. Dla aranżacji salonu to ważne, bo wysokość pomieszczenia nie jest duża. Pani domu sama zaprojektowała drewnianą bibliotekę (malowana sosna) i stolik kawowy (nogi dębowe, blat sosnowy) w salonie, a wykonał je zaprzyjaźniony stolarz.

Aranżacja salonu: waga dodatków

- W aranżacji salonu łącz rzeczy droższe i zupełnie tanie, nie bój się tego – radzi gospodyni. W aranżacji salonu z bielonym drewnem na ścianach, podłodze i suficie stale można wprowadzać zmiany za pomocą dodatków. Teraz w aranżacji salonu sofy i fotel (IKEA) mają fioletowe pokrowce, ale już czekają na nie nowe – w kolorze beżowym. Aranżację salonu zmieniają również poduszki i naczynia. Szczególnymi ozdobami w tej pełnej uroku aranżacji salonu są lampa podłogowa i wazon zrobione przez gospodynię ze zwykłych kanek na mleko, kupionych w GS. Świetnie się sprawdzają aranżacji salonu!