Domowa dekoratornia. Co potrzeba do jesiennych dekoracji wnętrz? Naprawdę niewiele – kilka suchych gałązek, pęk jesiennych liści, jarzębina, kora drzewa przyniesione ze spaceru i już mamy miły wystrój wnętrz. W swojej dekoratorni wyczarujesz z nich świetne jesienne dekoracje. Można z nich ułożyć jesienne kompozycje do wazonu, które wniosą do wnętrza nowy nastrój (przegonią jesienne smutki). Jeśli chcesz, by świeże gałęzie, które są świetne do ozdabiania wystroju wnętrza, zachowały piękny wygląd na dłużej, zaraz po ścięciu wstaw je do wody z gliceryną (w proporcji 1;1). Po miesiącu wylej wodę i osusz końce gałęzi w piasku lub na gazecie. W jesiennych dekoracjach wrzosy, jarzębinę i inne rośliny eksponuj nie tylko w wazonach. Do jesiennych dekoracji wnętrz wykorzystaj również wazę do zupy, szklane misy. Nawet miedziany kociołek świetnie zagra w jesiennych dekoracjach wnętrz. Zobacz na naszych zdjęciach – kapusta również jest dobrym wazonem! Pamiętaj też o dyniach. Wystarczy, że kilka małych ułożysz na parapecie, półce, komodzie - to tani sposób na wystrój wnętrz. Same w sobie są doskonałą jesienną dekoracją.

DEKORATORNIA wnętrz: co można wyczarować z jesiennych liści

W jesiennej dekoratorni to jeden z najważniejszych elementów. Jesienne liście mają tyle pięknych kolorów i form, że aż szkoda ich nie wykorzystać w jesiennych dekoracjach! Można zrobić z nich bukiety, np. w kształcie kuli, zawiesić je na ozdobnych klamerkach na sznurku w oknie, albo przywiązać do ogonków liści kolorowe długie nitki i zrobić „liściastą” jesienną firankę. Niech twoja dekoratornia kipi od pomysłów! Piękną jesienną dekoracją są obrazki z... liśćmi w roli głównej. Żeby zrobić z liści jesienną dekorację, jeszcze świeże wystarczy przeprasować gorącym żelazkiem przez ściereczkę. Zrobią się zupełnie płaskie i nie będą się zwijać. Po wyprasowaniu naklej liście na tekturę z ramek od obrazka, przykryj szybką i włóż w ramki. W swojej dekoratorni możesz stworzyć z nich całą galerię.

Jesienne nastrojowe wnętrza z domowej DEKORATORNI

W domowej dekoratorni nie zapomnij o zbudowaniu ciepłego nastroju. Blask świec świetnie podkreśli urok jesiennych dekoracji. A ty już jesteś mistrzem w swojej dekoratorni. Świeczniki i lampiony zrobisz bez problemu. W jesiennych dekoracjach nadają się do tego szklanki i ładne słoiki (możesz je ozdobić koronką, sizalowym sznurkiem, wstążką w jesiennym kolorze), patery, kieliszki...