Dom w Andaluzji jest pełen prostoty i uroku. Wnętrza domu to kolory ziemi. Ciepła szarość – taka z kroplą brązu, a nie stalowa – dobrze zestawia się z lnem i naturalnymi kolorami. Taki wystrój domu i wnętrza to bezbłędne i do tego praktyczne połączenie. Pierwsza przyjechała do Andaluzji Agnieszka. Było upalne lato, trafiła z grupą przyjaciół do malowniczej górskiej wioski niedaleko Malagi. Zakochała się w pejzażach i… w Paulu, Angliku, który znalazł tu swoje miejsce na ziemi. Od kilku lat mieszkają w Castillejos już w trójkę – z małym Milo. Agnieszka zajmuje się projektowaniem i stylizacją wnętrz, w dużej części on-line, bo nie zrezygnowała z pracy w Polsce (Agnieszkawojtowicz.com).

Dom w Andaluzji: dom i styl

Któregoś razu Beata odwiedziła Agnieszkę i Paula. - I natychmiast wynajęłam dom w ich sąsiedztwie – opowiada Beata. – Wnętrza domu miały w sobie coś magicznego (zresztą to Agnieszka pomagała gospodarzom wystylizować dom i wnętrza). Od tamtej pory staram się tak zorganizować swój czas, by w domu w Andaluzji spędzić choć parę dni w roku. Dlaczego dom w Andaluzji? Beata tłumaczy, że z tego domu czerpie spokój, lubi harmonię i naturalność wnętrza.

Wnętrza domu: prostota w urządzaniu

Dom wtopiony w otoczenie tkwi korzeniami w tradycji Andaluzji, a zarazem ma klimat, który sprawdzi się niemal wszędzie. Wnętrza domu są prosto, surowo urządzone, bez dekoracyjnej kokieterii. Dom i wnętrza są przyjazne i wygodne. – Czujesz, że ten dom i styl jest dla ciebie – wyjaśnia Beata. Ładnie urządzone wnętrza domu to efekt pracy i filozofii projektowania Agnieszki, która podkreśla, że z każdej przestrzeni można zrobić unikalne wnętrze.

WIĘCEJ: stylowe meble do domu - galeria >>>

- Dzięki pięknej aranżacji wnętrza domu życie domowników też staje się piękniejsze i lepsze - dodaje. Nie trzeba mieć do tego nieograniczonych funduszy. Więcej radości sprawia dobry pomysł w aranżacji wnętrza domu (nie musi być skomplikowany) oraz rzeczy, nawet drobiazgi, wykonane własnoręcznie. Wtedy dom i wnętrze zyskują tak cenny indywidualny charakter. Paul przywiązuje dużą wagę do zachowania charakteru architektury domu. Ogród i dom muszą być spójne. Posadził wokół domu tylko takie drzewa i krzewy, które rosną w okolicy. – W tych miejscach, gdzie kamień nie pozwala na żadne uprawy, rozwiązaniem są rośliny doniczkowe – podpowiada Paul. Ładnie kontrastują z białym tłem ścian domu. Sam pobielił je wapnem.

Jak urządzić wnętrza domu

Chcesz mieć wnętrza domu z duszą? Jak stworzyć dom i styl, które będą wygodne i naturalne? Dobierając meble do domu, kieruj się przede wszystkim funkcjonalnością. Najważniejsze jest to, czy są dla ciebie wygodne i praktyczne. Pomyśl o tym zanim przygarniesz rzecz, w której jesteś już zakochana po uszy. Meblując wnętrze domu unikaj kompletów, są wrogiem indywidualnego charakteru wnętrza. Drewniany solidny stół z odzysku zestaw z różnymi krzesłami (każdy domownik może mieć „swoje”). Do sofy dobierz fotele z innej bajki. Gdy nie wiesz, co wybrać do aranżacji wnętrza domu, bo tak wiele rzeczy ci się podoba, zastosuj technikę eliminacji. Redukuj wybory o dwadzieścia procent, wtedy chaos nie zagrozi twojej aranżacji. Jeśli chcesz podstawić na naturalny dom i styl nie bój się łączyć rzeczy tanie z droższymi, wiekowe z nowoczesnymi.