Działka na której został zaprojektowany ten dom jest bardzo wąska, ma zaledwie 15 metrów szerokości i aż 80 metrów długości. Poza tym jest dość spadzista. Jednak projektant przekształcił te przeszkody w największe zalety i wykorzystał w pełni potencjał tego trudnego terenu przy okazji dbając o adekwatne urządzenie wnętrz domu.

Problemy projektowe i ich rozwiązania

Główną zaletą wąskiej, długiej i spadzistej działki, na której znajduje się ten nietypowy dom jest sąsiedztwo obszarów chronionych, które zapewniają niesamowite widoki. Działka jednak ma wiele wad, ciężko było na niej zaprojektować dom odpowiadający potrzebom wszystkich mieszkańców, ale udało się to dzięki kreatywności projektanta. Poza urokliwymi widokami dookoła zaletą działki jest również idealne usytuowanie jej względem stron świata – wjazd znajduje się od północy, a ogród od południa, co pozwala na ciekawą aranżację wnętrz w domu i zachowanie odpowiedniego układu pomieszczeń.

Układ funkcjonalny wnętrza domu

Dom ma dwie kondygnacje i podpiwniczenie. W piwnicy znajduje się biuro, pomieszczenie techniczne i pomieszczenia gospodarcze. Od strony północnej na parterze znajduje się garaż, z którego mamy niemal bezpośredni wyjazd na ulicę. Poza tym na parterze zawiera się duży salon z wyjściem na taras, jadalnia i kuchnia, tworzące dużą jednoprzestrzenną strefę dzienną, do której wchodzimy bezpośrednio z głównego wejścia. Znajduje się ono od strony zachodniej elewacji pod długim podcieniem podpartym kamiennymi słupami. Na piętrze znajdują się sypialnie, garderoby i łazienka, typowa strefa nocna. Od strony wschodniej, przy klatce schodowej mieści się duże okno, dzięki któremu do wnętrza wpada dużo światła. Naturalne dzienne światło jest bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz w domu.

Przestronne wnętrza domu z nutą klasycznego stylu

Aranżacja wnętrza domu wygląda jakby było nieco pusto, ale właśnie w tym tkwi jego siła. Dużo przestrzeni, powietrza, światła i niesamowite widoki za oknem - to właśnie te elementy urządzają wnętrza o wiele bardziej niż meble.  Surowe wnętrza domu łagodzi dębowa posadzka i ciepły kolor drewna użytego do deskowania sufitów. Nie znajdziemy tu zbędnych dodatków, a elementy dekoracyjne są bardzo nieoczywiste tak jak balustrada schodów wewnętrznych wykonana z ocynkowanej stali.