Jak w każdym stylu, tak też i w stylu skandynawskim to dodatki budują i nadają wnętrzu ostateczny charakter. Dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim powinny być lekkie w swej formie i nieprzytłaczające. Mogą być zabawne i nie do końca poważne, często w jasnych kolorach albo w ciekawe wzory i desenie.

Dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim: jak je dobrać

Jeśli nie jesteśmy pewni co może pasować do wnętrz w stylu skandynawskim, a co nie, należy trzymać się pewnych kolorów i materiałów, które zawsze dobrze wpisują się w styl skandynawski. Idealnymi barwami dodatków do wnętrz do stylu skandynawskiego są biel, szarość i niebieski. Te trzy kolory bardzo często są wykorzystywane, co najmniej jeden z nich zawsze musi się pojawić w aranżacjach w tym stylu. Często wykorzystuje się tkaniny o grubym splocie lub w deseń pasków. Można wykorzystać też motywy kwiatowe, lecz z nimi należy już uważać, ponieważ ich nadmiar może przytłoczyć aranżację i skierować ją bardziej w stronę stylu romantycznego. Lepiej wybrać motywy bezlistnych drzew czy gałęzi. Mile widzianymi materiałami są też bielone lub naturalne drewno, szkło, czy ceramika. Takie dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim na pewno zbudują odpowiedni klimat wnętrza.

Dodatki w stylu skandynawskim: przytulna i uniwersalna aranżacja

Styl skandynawski jest dość swobodnym stylem, pozwala na dużą dozę fantazji. Mimo stosowania często chłodnych barw jest bardzo ciepły i przytulny. Wiele osób bardzo dobrze i swobodnie się w nim czuje, dlatego można uznać go za jeden z najbardziej uniwersalnych stylów w aranżacji wnętrz. Jeśli baza naszego pokoju, czyli ściany i meble są utrzymane w szarościach i bielach lub naturalnych, jasnych odcieniach drewna warto dodać kilka dodatków w stylu skandynawskim by ocieplić wnętrze i nadać mu ciekawego i przyjaznego wyrazu.